Czytnik w podróży to brak konieczności pakowania książek do walizki

i

Autor: shutterstock.com Czytnik w podróży to brak konieczności pakowania książek do walizki

10 000 plus dla przedsiębiorców. Wsparcie dla firm na podróż służbową

2021-08-12 15:09

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o 2 tys. euro dotacji na podróż służbową. Wszystko w ramach programu Travel Grant, który ma służyć zacieśnieniu współpracy między polskimi a norweskimi przedsiębiorcami. Co należy zrobić, by móc skorzystać z tak dużej dotacji. Może dla firmy o charakterze międzynarodowym 2 tys. euro to niewiele, ale dla małej polskiej firmy 2 tys. euro to około 9 tys. zł. Także warto skorzystać z takiej możliwości. Podpowiadamy krok po kroku, jak to zrobić.

Pieniądze na dotacje pochodzą z puli Nowerskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021. Celem programu jest wspieranie bezpośrednich spotkań polskich i norweskich przedsiębiorców. Kto i na jakich zasadach może otrzymać pokaźną dotację na wyjazdy służbowe? Wnioskować mogą mikro-, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Polski, a także  mikro-, mali-, średni przedsiębiorcy z sektora MŚP prowadzący działalność na terenie Królestwa Norwegii. Pieniądze można otrzymać na udokumentowaną misję gospodarczą organizowaną podczas targów i konferencji/kongresów wskazanych przez PARP i Innovation Norway. Przedsiębiorca pobierający pieniądze musi uczestniczyć na takich targacz czy konferencjach w wydarzeniu organizowanym przez PARP i Innovation Norway podczas targów czy konferencji, a także w co najmniej dwóch spotkaniach o charakterze biznesowym z dwoma różnymi podmiotami prowadzącymi działalność na terenie kraju, w którym odbywa się wydarzenie. By otrzymać ryczałt na pokrycie kosztów, przedsiębiorca musi też udokumentować zrealizowaną misję gospodarczą. Zatem do wniosku o pokrycie kosztów należy dołączyć kartę pokładową (lub inne dokumenty poświadczające zagraniczną podróż służbową), a także – wypełnione potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu i kopie dowodów zapłaty za bilet wstępu na wydarzenie.

Przedsiębiorca, który weźmie udział w jednej misji gospodarczej, może otrzymać ryczałt na pokrycie kosztów w łącznej kwocie 2 tys. euro. Na tą kwotę składa się koszt samej podróży zagranicznej (do 1800 euro) oraz koszt biletu wstępu na wydarzenie (do 200 euro). Wnioski można składać od 20 sierpnia. Pula środków przeznaczona dla przedsiębiorców wynosi 50 tys. euro.

Sonda
Lubisz podróże służbowe?
Polski Ład. Nowa kwota wolna od podatku, wyższe emerytury i zmiany w składce zdrowotnej. Kto na nim zyska, a kto straci? Sprawdź!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze