Czekasz cały czas na wypłatę 500 plus? ZUS podał ważne informacje w tej sprawie

i

Autor: Getty images Czekasz cały czas na wypłatę 500 plus? ZUS podał ważne informacje w tej sprawie

Inwestycja w dorosłość

500 plus jako “wyprawka” w świat. Pieniądze, które warto zainwestować w dorosłe życie dziecka

2022-09-18 12:30

Świadczenie 500 plus dla rodzin może przynieść dużo korzyści w dalszej perspektywie czasu. Oprócz regularnych zakupów dla dziecka, warto zacząć odkładać część przyznawanej kwoty na przyszłość, kiedy owe dziecko będzie wkraczać w dorosłość. Taka inwestycja może się opłacić.

500+ jako inwestycja w dorosłe życie dziecka

Wielu rodziców chce zapewnić swojemu dziecku komfortowe życie. Bardzo często jednak w momencie wkraczania dziecka w dorosłość okazuje się, że nie ma ono “dobrego startu”. W sytuacji kiedy nastolatek chce zrobić upragniony kurs na prawo jazdy i kupić swój pierwszy samochód, często nie ma na to funduszy. Oczywiście odkładania i oszczędności warto jest się uczyć od małego, jednak niepełnoletni zwykle nie posiadają źródła pieniędzy. Liczą na swoich rodziców i na ich pomoc, której niekiedy nie są wstanie okazać. Dlatego też dobrym pomysłem będzie odkładanie choćby niewielkiej kwoty co miesiąc na przyszłość, jeżeli oczywiście istnieje taka możliwość. Przy obecnych podwyżkach z pewnością może być to trudne, jednak cel jaki powinien przyświecać rodzicom to dobra przyszłość ich dziecka.

Forum w Karpaczu 2022: Gertruda Uścińska

Na co warto odkładać pieniądze z 500 plus?

Według założeń i obliczeń Centrum im. Adama Smitha średni koszt wychowania pierwszego dziecka aż do osiągnięcia 18. roku życia wynosi 265 tys. zł. A przekroczenie tego wieku również wiąże się z wydatkami. Nastolatkowie marzą o zrobieniu wymarzonego kursu na prawo jazdy i kupna samochodu. Studia również niosą ze sobą koszty, których nastolatek, który dopiero co wkroczył w dorosłość może zwyczajnie nie mieć, wtedy pomoc rodzica może okazać się nieoceniona. To inwestycja, która może się opłacić. A często zdarza się, że to rodzice są inicjatorami, by ich podopieczny kontynuował naukę w wyższej szkole. Wtedy pieniądze ze świadczenia 500 plus odłożone na “czarną godzinę” mogą takie wydatki chociażby częściowo pokryć.

Świadczenie 500 plus z rządowego programu Rodzina 500+ to finansowa pomoc dla rodzin, która na celu miała poprawę sytuacji finansowej. W ramach tego programu rodziny z dziećmi otrzymują co miesiąc kwotę w wysokości 500 zł na dziecko w wieku do 18. roku życia. Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego należy złożyć wniosek do ZUS wyłącznie przez Internet przez jedną z trzech platform: platformę PUE ZUS, portal empatia.mpips.gov.pl oraz bankowość elektroniczną.

Sonda
Czy inwestujesz poprzez waluty?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze