pieniądze złotówki

i

Autor: Shutterstock pieniądze złotówki

500 plus dla pracujących. Nowa propozycja zmian

2020-10-21 8:49

500 plus dla pracowników to nowy pomysł Federacji Przedsiębiorców Polskich. Chodzi dokładnie o 560 złotych co miesiąc na codzienny posiłek dla zatrudnionych osób.Takie 500 plus miałoby być zwolnione z podatku oraz składek ZUS. Bon żywieniowy wpłynąłby też pozytywnie na zdrowie pracowników, a także zapewnił dodatkowe wpływy do budżetu państwa.

Bon 500 plus dla pracowników to propozycja FPP. Dziś pracodawca może dobrowolnie zapewnić pracownikom posiłki i artykuły spożywcze, jednak takie wsparcie jest zwolnione ze składek jedynie do kwoty 190 złotych miesięcznie, co nie zmieniło się od 2004 roku. FPP chciałoby limit podnieść do 560 złotych, które nie będzie oskładkowane ubezpieczeniem społecznym ani podatkiem PIT. Bon żywieniowy wyniósłby więc ok. 19 złotych dziennie, a jeżeli liczyć dni robocze, ok. 27 złotych.

UWAGA! Rewolucja w umowach. Będą NIŻSZE wypłaty!

- Dobrowolne zapewnienie pracownikom możliwości zakupu właściwych produktów przez pracodawcę, za pośrednictwem kart i kuponów żywieniowych, wpłynie pozytywnie na ich zdrowe, regularne posiłki w pracy, a skarbowi państwa przyniesie dodatkowe wpływy. Takie działanie zabezpieczy także wydatkowanie środków finansowych jedynie na terenie Polski. Bon 500 plus na posiłki powinien być wolny od PIT i ZUS - tłumaczy w apelu FPP Marek Kowalski, przewodniczący Federacji oraz prezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej.

Policjanci szukali starszego małżeństwa

Jak zaznacza FPP, obecnie z kart i bonów żywieniowych w Polsce korzysta 3 proc. uprawnionych ze względu na nieprecyzyjność przepisów prawnych i niską kwotę zwolnienia. W krajach Unii Europejskiej, gdzie benefity te korzystają z szerszego zakresu zwolnienia ze składek oraz PIT - np. Belgii, Słowacji, Rumunii - udział pracowników korzystających z kart lub bonów żywieniowych przekracza średnio 30 proc.

SPRAWDŹ TAKŻE: Pobierałaś obniżony zasiłek macierzyński? Można odzyskać pieniądze!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze