500 plus 2021

i

Autor: Shutterstock 500 plus 2021

500 plus ZAGROŻONE. Brak wypłat i opóźnienia w czerwonych i żółtych strefach. Jak tego uniknąć?

2020-10-19 7:39

Nowe 500 plus to od ponad roku wypłaty świadczenia rodzinnego, które przysługuje na każde dziecko bez kryterium dochodowego. Niestety, okazuje się, że czerwone strefy koronawirusa mogą przeszkodzić temu programowi socjalnemu! Chodzi o obostrzenia, które sprawiają, że trudniej będzie dostać 500 plus! Jak uniknąć problemów i dostać 500 plus jak co miesiąc? Sprawdź!

Obecnie program Rodzina 500 plus przysługuje na każde dziecko. By co miesiąc zacząć otrzymywać wypłatę 500 złotych na rzecz rodziny wystarczy, tak naprawdę, złożyć odpowiedni wniosek. Później trzeba pilnować okresu rozliczeniowego 500 plus, by mieć ciągłość wypłat świadczenia. Jednak wprowadzenie stref czerwonych i żółtych na terenie całej Polski może pokrzyżować nasze plany. Czy przez koronawirusa stracimy 500 plus?

UWAGA! Rząd sprawdza nasz MAJĄTEK, DOCHODY i EMERYTURĘ. Nie powiesz? Grozi kara!

W czerwonych i żółtych strefach pojawiły się znaczące ograniczenia w placówkach pocztowych czy urzędach. Złożenie tradycyjnego wniosku o 500 plus może być więc utrudnione, wymagać od nas stania w gigantycznych kolejkach, a w niektórych przypadkach, jeżeli placówka została zamknięta, wręcz niemożliwe. Dodatkowo trzeba pamiętać, że wniosku o 500 plus nie złożymy na poczcie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12, bowiem wtedy obowiązują godziny dla seniora. Rozwiązaniem dla osób, które teraz będą składać wniosek o 500 plus jest skorzystanie z drogi elektronicznej, czyli za pomocą bankowości elektronicznej, platformy ePUAP i emp@tia.

ZOBACZ: Zasiłki opiekuńcze dla rodziców i zawieszenie szkół na 2 tygodnie. Oto nowe propozycje

Sonda
Czy uważasz, że zamiast godzin dla seniorów, rząd powinien na nowo wprowadzić handel w niedziele?

Jeżeli czerwone i żółte strefy będą funkcjonowały w 2021 roku, problem z 500 plus może dotyczyć też osób, które obecnie pobierają świadczenie. W przyszłym roku bowiem kończy się okres rozliczeniowy na 500 plus. Wnioski o 500 plus będzie można składać nie od lipca, jak dotychczas, ale już w lutym 2021 roku! Od 1 lutego 2021 ruszy możliwość składania wniosków o wsparcie Rodzina 500 plus właśnie drogą elektroniczną. Od 1 kwietnia 2021 roku pojawi się zaś możliwość złożenia wniosku o 500 plus drogą tradycyjną.

E-Polska. Debata: Innowacyjność kluczem do sukcesu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze