Nowa SUPERWALORYZACJA rent i emerytur. Emeryci mogą dostać JESZCZE więcej

2020-10-18 9:35 WSB
Emerytury 2021
Autor: Shutterstock Emerytury 2021

Podwyżki dla emerytów będą wyższe, niż przewidział rząd? To wynika z najnowszych danych. Emeryci w 2021 roku nie tylko będą mogli liczyć na trzynaste i czternaste emerytury, ale też na gigantyczną waloryzację świadczeń! W marcu ZUS wypłaci seniorom większe emerytury, niż wynikało to z ustawy budżetowej. Zobacz, na jaką waloryzację emerytur możesz liczyć!

Waloryzacja rent i emerytur w 2021 roku może być wyższa, niż ta przewidziana w budżecie oraz waloryzacje z poprzednich lat. Koszt życia Polaków rośnie, a wraz z nim emerytury. Inflacja jest bowiem jednym z bazowych czynników wyliczania corocznego wzrostu emerytur. Według ostatnich danych GUS podwyżki cen w ujęciu miesięcznym zgadzałyby się z inflacją, jaką zaplanował rząd PiS za rok 2020. Jednak statystyki za pierwsze trzy kwartały bieżącego roku są już inne - tu inflacja, rok do roku, wynosi nie 3,3 proc., ale aż 3,6 proc. i to sprawia, że emerytury mogą być jeszcze wyższe! Jeżeli bowiem takie tempo utrzymałoby się w ujęciu całego roku, waloryzacja rent i emerytur 2021 wyniesie aż 4,14 proc.!

UWAGA! Wielkie zmiany w składkach na ZUS! Mniejsza wypłata! Kto straci? Od kiedy?

Co to oznacza dla emerytów? Senior, który otrzymuje najniższą krajową emeryturę, czyli obecnie 1200 złotych brutto, na wiosnę 2021 roku dostałby 50 złotych podwyżki (o ile rząd nie wprowadzi waloryzacji kwotowo-procentowej z wyższą, minimalną podwyżką dla najmniej zarabiających emerytów). Średnie emerytury, które dziś wynoszą ok. 2500 złotych brutto wzrosłyby o ponad 100 złotych. Jeżeli doliczymy do tego trzynaste emerytury, to na wiosnę emeryci będą mogli choć na chwilę popuścić pasa.

W naszej tabeli możesz sprawdzić, ILE EMERYTURY DOSTANIESZ, jeżeli waloryzacja rent i emerytur wyniesie 4,14 proc.

ZOBACZ: Rekordowe emerytury w Polsce. UJAWNIAMY ile wynoszą i kto je dostaje

Taka wiadomość może cieszyć emerytów, jednak trzeba poczekać do początku przyszłego roku, kiedy to oficjalnie zostaną zaprezentowane dane inflacji za rok 2020. Dopiero wtedy, wraz z realnym wzrostem płac będzie można wyliczyć faktyczną waloryzację rent i emerytur w 2021 roku.

waloryzacja 2021 tabela GUS kwartał
Autor: Super Express waloryzacja 2021 tabela GUS kwartał
waloryzacja 2021 tabela GUS kwartał
Autor: Super Express waloryzacja 2021 tabela GUS kwartał
Grób Jana Himilsbacha. Niezapomniani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze