Zmiany w Kodeksie Pracy 2021. Dotyczą pracy zdalnej. Można dostać rekompensatę za wyższe rachunki za prąd oraz internet

i

Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

5000 złotych zwrotu za INTERNET! Kto dostanie? Od kiedy? Nowe przepisy o podatkach

2021-06-23 5:40

Podatnicy będą mogli odliczyć od podatku prawie 3000 złotych za opłaty związane z korzystaniem z sieci, a w przypadku małżeństwa będzie to niemal 6000 złotych. To najnowszy plan nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Projekt gigantycznego zwrotu za internet trafił właśnie do Sejmu i został skierowany do Biura Analiz Sejmowych. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, od przyszłego roku Polacy będą mogli podczas rozliczeń PIT za 2021 rok odliczyć internet na nowych warunkach.

Obecnie zwrot za internet, a dokładniej odliczenie od podatku za korzystanie z sieci internetowej wynosi 760 złotych. Ulga jednak przysługuje wyłącznie w dwóch kolejno po sobie następujących latach podatkowych - jeśli więc skorzystaliśmy z niej w tym roku, należy zrobić to także w przyszłym. Dodatkowo limit nie przechodzi na następny rok. Jeżeli ponieśliśmy wydatek w danym roku i nie odliczyliśmy z powodu braku dochodu (przychodu), nie możemy odliczyć w roku następnym. Jak zauważyli jednak posłowie, obecna ulga obejmuje jedynie wydatki poniesione przez podatnika z uwagi na korzystanie z internetu, a nie pozostałe koszty jakie są z tym związane.

Wymiana routera, zmiana sieci, opłaty za prąd. Za te rzeczy związane z internetem, podstawowym dziś źródłem informacji, podatnik płaci. Autorzy projektu, Lewica, chcą by uldze przysługiwała także rozbudowa sieci, wspomniana wymiana sprzętu, opłaty za techników itp.

- W projekcie przewidziano, że wysokość wspomnianej ulgi nie może przekroczyć w roku podatkowym kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego 1 stycznia w tym roku - tłumaczą posłowie w projekcie nowelizacji ustawy, który trafił do Sejm. - Zgodnie z projektem w 2021 uległaby ona więc podwyższeniu o 2040 złotych.

ZOBACZ: Rząd PiS wysyła ludzi do naszych domów. Sprawdzą, czy jesteś katolikiem i zapytają o INTYMNE szczegóły

W uzasadnieniu czytamy, że zmiany w ustawie zwiększą popyt na sprzęt komputerowy. Lepiej będą się sprzedawać komputery, modemy, routery, ale też usługi związane z instalacją i rozbudową sieci.

Jeżeli projekt wejdzie w życie to małżonkowie rozliczający się wspólnie będą w stanie zaoszczędzić na internecie nawet 5600 złotych!

6 milionów papierosów ukryte w ciężarówce z burakami

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze