Pytają o rodzinę, dom, wyznanie, narodowość

i

Autor: pixabay.com Spis Powszechny 2021

Rząd PiS wysyła ludzi do naszych domów. Sprawdzą, czy jesteś katolikiem i zapytają o INTYMNE szczegóły

2021-06-22 5:28

Po domach Polaków zaczynają chodzić ludzie wysłani przez rząd. Pytać będą o wszystko - pochodzenie, ile osób u nas mieszka, o naszych bliskich, czy jesteśmy Katolikami czy też Protestantami lub Muzułmanami. Po co ktoś ma pukać do naszych drzwi? To rachmistrzowie z Głównego Urzędu Statystycznego. Pojawią się u tych osób, które nie wypełniły odpowiednich formularzy drogą internetową czy też telefoniczną.

Kto pyta, nie błądzi

Dlaczego ktoś z rządu miałby pojawiać się u nas w domu? Dokładnie to rachmistrzowie z GUS, którzy mają dokończyć Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potocznie nazywany spisem powszechnym. Od środy 23 czerwca 2021 będą pukać do drzwi tych osób, które same nie wypełniły swojej ankiety w spisie przez infolinię, telefonicznie bądź drogą internetową.

O co pytają urzędnicy? Najpierw dane osobowe. Następnie będziemy musieli ujawnić nasze miejsce zamieszkania, a także czy jesteśmy właścicielem, czy je wynajmujemy. Podamy także nasz poziom wykształcenia, oraz relacje rodzinne. Będziemy musieli odpowiedzieć również na pytania o nasze gospodarstwo domowe oraz aktywność ekonomiczną.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kościół dobił targu z PiS. Ważna ustawa, której nie chcą Polacy!

Trzeba oczywiście pamiętać, że musimy odpowiadać zgodnie z prawdą. Za kłamstwo podczas spisu grozi naprawdę surowa kara, grzywny, ograniczenia, bądź pozbawienia wolności na okres nawet do 2 lat. Pozostawiono nam jednak możliwość odmowy udzielenia odpowiedzi w przypadku niektórych kwestii, takich jak wiara, czy choroby. Prowadzony spis powszechny pobiera informacje, które są następnie przetwarzane i wykorzystywane przez wiele instytucji, takich jak Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi etc.

ZOBACZ KONIECZNIE:  Emerycie! Wiemy, kiedy rząd wypłaci 14. emeryturę

Sonda
Czy zgodziłbyś się, by zniesiono zakaz handlu w niedziele, ale w zamian zmniejszono liczbę godzin, w których sklepy mogą być otwarte (nawet w tygodniu)?

Nie ma pytań bez odpowiedzi

Co ważne, urzędnicy, czyli rachmistrzowie pukający do naszych drzwi, mają identyfikatory. W razie wątpliwości można sprawdzić urzędnika na kilka sposobów: Poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/, poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 (najpierw należy wybrać 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza). Ponadto o pomoc w weryfikacji można także poprosić policję.

Czy spis jest obowiązkowy? Tak, czy nam się to podoba, czy też nie.

Zamówiliśmy rybę, dostaliśmy ości

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze