Rząd PiS wysyła ludzi do naszych domów. Sprawdzą, czy jesteś katolikiem i zapytają o INTYMNE szczegóły

2021-06-22 5:28
Pytają o rodzinę, dom, wyznanie, narodowość
Autor: pixabay.com Spis Powszechny 2021

Po domach Polaków zaczynają chodzić ludzie wysłani przez rząd. Pytać będą o wszystko - pochodzenie, ile osób u nas mieszka, o naszych bliskich, czy jesteśmy Katolikami czy też Protestantami lub Muzułmanami. Po co ktoś ma pukać do naszych drzwi? To rachmistrzowie z Głównego Urzędu Statystycznego. Pojawią się u tych osób, które nie wypełniły odpowiednich formularzy drogą internetową czy też telefoniczną.

Kto pyta, nie błądzi

Dlaczego ktoś z rządu miałby pojawiać się u nas w domu? Dokładnie to rachmistrzowie z GUS, którzy mają dokończyć Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potocznie nazywany spisem powszechnym. Od środy 23 czerwca 2021 będą pukać do drzwi tych osób, które same nie wypełniły swojej ankiety w spisie przez infolinię, telefonicznie bądź drogą internetową.

O co pytają urzędnicy? Najpierw dane osobowe. Następnie będziemy musieli ujawnić nasze miejsce zamieszkania, a także czy jesteśmy właścicielem, czy je wynajmujemy. Podamy także nasz poziom wykształcenia, oraz relacje rodzinne. Będziemy musieli odpowiedzieć również na pytania o nasze gospodarstwo domowe oraz aktywność ekonomiczną.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kościół dobił targu z PiS. Ważna ustawa, której nie chcą Polacy!

Trzeba oczywiście pamiętać, że musimy odpowiadać zgodnie z prawdą. Za kłamstwo podczas spisu grozi naprawdę surowa kara, grzywny, ograniczenia, bądź pozbawienia wolności na okres nawet do 2 lat. Pozostawiono nam jednak możliwość odmowy udzielenia odpowiedzi w przypadku niektórych kwestii, takich jak wiara, czy choroby. Prowadzony spis powszechny pobiera informacje, które są następnie przetwarzane i wykorzystywane przez wiele instytucji, takich jak Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi etc.

ZOBACZ KONIECZNIE:  Emerycie! Wiemy, kiedy rząd wypłaci 14. emeryturę

Nie ma pytań bez odpowiedzi

Co ważne, urzędnicy, czyli rachmistrzowie pukający do naszych drzwi, mają identyfikatory. W razie wątpliwości można sprawdzić urzędnika na kilka sposobów: Poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/, poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 (najpierw należy wybrać 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza). Ponadto o pomoc w weryfikacji można także poprosić policję.

Czy spis jest obowiązkowy? Tak, czy nam się to podoba, czy też nie.

Zamówiliśmy rybę, dostaliśmy ości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE