Facebook

i

Autor: SHUTTERSTOCK Facebook

Awaria w social mediach

Awaria Facebooka. Użytkownikom wyświetlały się zaskakujące treści

2022-08-24 16:01

W godzinach porannych użytkownicy portalu społecznościowego Facebook zgłaszali awarię. Na ich "tablicach" zaczęły się pojawiać zaskakujące wpisy osób pochodzących z innych krajów. Osoby te nie należały do ich grona znajomych.

Awaria Facebooka 24.08.2022

Pierwsze zgłoszenia dotyczące awarii portalu społecznościowego Facebook zaczęły napływać masowo w środę około godziny 8.00 - informuje serwis Downdetector.pl, na którym można obserwować przerwy w dostawie poszczególnych usług w internecie.

Do godziny 9.50 serwis otrzymał kilkanaście tysięcy zgłoszeń dotyczących problemów z serwisem i z dostępem do niego. 56% wszystkich zgłoszeń dotyczy problemów z aplikacją mobilną, 32% użytkowników wskazuje na problemy związane z facebookową tablicą a 12 % skarży się bezpośrednio na stronę internetową tej platformy.

Pieniądze to nie wszystko - Rafał Baniak

Awaria Facebooka. Użytkownicy widzą zaskakujące treści

Użytkownicy platformy wskazują, że na ich tablicach zaczęły się pojawiać zaskakujące treści. Wpisy zamieszczone przez osoby pochodzące z innych krajów, których użytkownicy nie mają w gronie "facebookowych" znajomych. Posty często były skierowane bezpośrednio do osób znanych i celebrytów - internauci wskazywali m.in. Justina Biebera, Shakiry, Adele, Rihannę czy Roberta Lewandowskiego.

"Wyskakuje mi w dużej ilości na tablicy, jak ktoś pisze do Lewandowskiego i innych, których obserwuję - głosi komentarz przytoczony przez portal gazeta.pl.

"Lewandowski, Neymar, Adele, Shakira, Pink Floyd, Evanescence, Ozzy Osbourne i wiele innych... tablica zasypana spamem" - pisze kolejny internauta w serwisie Downdetector.pl.

Facebook informuje: problemy zostały rozwiązane

"Dziś w godzinach porannych zmiana konfiguracji spowodowała u niektórych osób trudności w korzystaniu z Aktualności na Facebooku. Rozwiązaliśmy ten problem najszybciej jak to możliwe u wszystkich dotkniętych nim osób i przepraszamy za wszelkie niedogodności" – poinformowało PAP w środę biuro prasowe Meta, firmy w skład której wchodzi serwis społecznościowy Facebook.

Sonda
Czy zauważyłeś/aś dzisiejszą awarię Facebooka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze