Bajeczna waloryzacja emerytury Korwin-Mikkego. Oświadczenie majątkowe lidera Konfederacji robi wrażenie

2022-05-27 17:06
Janusz Korwin-Mikke
Autor: Janusz Korwin-Mikke / Twitter Janusz Korwin-Mikke jest jednym z najbogatszych posłów

Oświadczenia majątkowe posłów pozwalają wyborcom podejrzeć, jak bogaci są parlamentarzyści. Do najbardziej majętnych posłów od lat należy szef Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, którego fortuna robi wrażenie, mimo utraty pensji europosła. Polityk ma kilka źródeł dochodu, nie ciążą mu kredyty, a nawet sam pożycza innym pieniądze.

Wielkie bogactwo szefa Konfederacji

Janusz Korwin-Mikke to jeden z najbogatszych polskich polityków. W najnowszym oświadczeniu majątkowym za 20021 rok, opublikowanym przez Sejm, lider Konfederacji ujawnił aż osiem źródeł dochodu. Poseł ma też udziały w licznych nieruchomościach.

Korwin-Mikke nie ma żadnego kredytu do spłacenia, ale sam pożycza pieniądze innym. W oświadczeniu zaliczył do swojego majątku pożyczkę w wysokości 27 tys. zł udzieloną spółce Wolnorynkowy Sp. z.o.o., w której ma 40 proc. udziałów i wycenia je na 2 tys. zł. Oprócz tego polityk zadeklarował oszczędności w wysokości ok. 112 tys. zł, 5 tys. dol. i 14,5 tys. euro.

Zobacz też: Ujawniono majątek Kaczyńskiego! O takiej emeryturze mógłby pomarzyć każdy senior

Lider Konfederacji wpisał do oświadczenia aż osiem źródeł dochodu:

  • pieniądze z Sejmu, czyli dieta parlamentarna – 37 tys. 578 zł 5 gr oraz uposażenie 117 tys. 250 zł 10 gr,
  • emerytura z Parlamentu Europejskiego – 13 tys. 984 zł 44 gr,
  • emerytura z ZUS – 17 tys. 410 zł 56 gr,
  • zarobki z pięciu różnych spółek – w sumie 40 tys. 945 zł 50 gr.
Dlaczego Konfederacja PRZEGRA WYBORY? Ekspert NIE MA WĄTPLIWOŚCI

Ogromna waloryzacja emerytury Korwin-Mikkego

Do tego Janusz Korwin-Mikke wpisał do oświadczenia 2 proc. udziałów w domu o wartości ok. 1 mln zł i pięć działek o łącznej wartości ponad 6 mln zł. Polityk może się cieszyć wielką waloryzacją emerytury z ZUS. W oświadczeniu z roku 2021 jego emerytura wynosiła 15 tys. 400 zł, a obecnie poseł pobiera świadczenie w wysokości 17 tys. 410 zł 56 gr, czyli 2 tys. więcej. O takiej waloryzacji zwykły emeryt może tylko pomarzyć. Jednocześnie Korwin-Mikke podaje w oświadczeniu, że ma roszczenia z ZUS na kwotę prawie 80 tys. zł. Sprawa wyjaśniająca jest w toku.

Sonda
Co sądzisz o przywilejach posłów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze