Baltic Pipe

i

Autor: Budimex Prace przy budowie gazociągu Goleniów-Ciecierzyce - najdłuższego, lądowego odcinka Baltic Pipe

Baltic Pipe: odcinek 191 km gazociągu został odebrany! Odcinek gotowy do nagazowania

2022-06-23 10:59

Gazociąg Baltic Pipe ruszy ponad miesiąc przed planowanym terminem. Firma GAZ SYSTEM poinformowała, że dokonała odbioru technicznego gazociągu Goleniów - Ciecierzyce. W związku z tym odcinek lądowy systemu Baltic Pipe na trasie Goleniów-Lwówek jest już gotowy do nagazowania oraz rozruchu. Odcinek ten ma długość 191 km

Baltic Pipe : Gazociąg Goleniów-Ciecierzyce

Odebrany odcinek gazociągu przechodzi przez 10 gmin znajdujących się na terenie województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.  Odbioru udało się dokonać na miesiąc przed pierwotnie planowanym terminem. Zarówno próby hydrauliczne jak i badanie wykonane tłokiem geometrycznym zostały przeprowadzone z wynikiem pozytywnym.

Łącznie wykonano 18 prób wytrzymałości i szczelności. Oddanie gazociągu do eksploatacji stanowi kolejny zaplanowany etap inwestycji.

Gazociąg Goleniów-Ciecierzyce jest fragmentem systemu gazociągów Baltic Pipe. Jest również fragmentem na którym wykonano najwięcej przejść bezwykopowych. W 55 miejscach, pod istniejącą już lokalną infrastrukturą oraz terenami, które przedstawiają wysoką wartość przyrodniczą wykorzystane wiele nowoczesnych technologii takich jak przeciski, mikrotunneling, przeciski czy Direct Pipe.

Pieniądze to nie wszystko. Maciej Szlinder

Nowoczesna technologia Direct Pipe w Polsce

To właśnie na gazociągu Goleniów-Ciecierzyce wykonano najdłuższy w Polsce dla średnicy gazociągu DN 1000 przewiert przy użyciu technologii Direct Pipe. Jego łączna długość to 1400 metrów. Znajduje się bezpośrednio pod rzeką Wartą. Przy użyciu tej technologii pokonano również rzeki Ina, Pełcz oraz Krąpiel.

Łączna długość wszystkich przejść podziemnych, zrealizowanych tą metodą na tym odcinku to 5,8 km. na całej trasie gazociągu wynosi ona 8 km.

Sonda
Czy obawiasz się, że gaz będzie tylko dla bogaczy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze