Bank Pekao S.A. przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał. Dwucyfrowa dynamika zysku netto

2019-08-07 12:29 KaJa
Bank Pekao S.A.
Autor: materiały prasowe

Bank Pekao S.A. odnotował kolejny dobry kwartał pod względem wyników finansowych. Skonsolidowany, powtarzalny zysk netto spółki wzrósł o 11 proc., rok do roku. Z wyliczenia wyłączone są koszty Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz rezerwy restrukturyzacyjne. Jak podkreśla prezes zarządu Michał Krupiński, Bank Pekao osiąga bardzo dobre wyniki pomimo znacznej koncentracji na trwającej transformacji spółki.

Na dobre wyniki finansowe Banku Pekao S.A złożyły się wszystkie obszary biznesu, a dynamika dochodów podstawowych w drugim kwartale 2019 roku wzrosła o 7,4 proc. w skali rok do roku. Raportowany wynik spółki w okresie kwiecień – czerwiec wyniósł 582 mln złotych.

Praca w czasie urlopów i po godzinach. W jakich branżach jest najgorzej?

- Jesteśmy na półmetku naszej trzyletniej strategii i na dobrej drodze do jej realizacji. Nie zamierzamy zwalniać tempa transformacji, utrzymując jednocześnie rygorystyczne podejście do dyscypliny kosztowej. Mamy ambicję stworzyć organizację opartą na kulturze data-centric z dużo lepszym rozumieniem klienta, inspirowanym podejściem globalnych firm technologicznych – powiedział Prezes Zarządu Pekao, Michał Krupiński.

Co ważne, Bank Pekao odnotował również wzrost wolumenów kredytów w obszarze biznesowym. Dynamika akcji kredytowej wzrosła o 9 procent. W najbardziej dochodowych obszarach bankowości korporacyjnej, w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw wzrost wyniósł aż 16 proc.

Tysiące Polaków musi zwracać zasiłki do ZUS!


Dobre wyniki finansowe spółki wynikają również z zaufania jakim bank obdarzają klienci. Tylko w pierwszym półroczu 2019 roku otworzono 208 tys. nowych kont dla klientów indywidualnych, co stanowi wynik aż o 19 proc. lepszy niż w analogicznym okresie 2018 roku. W związku z tak dobrymi wynikami bank mierzy w osiągnięcie 500 tys. nowych rachunków do końca tego roku. Spółka również bardzo mocno stawia na młodych, w pierwszej połowie roku liczba pozyskanych klientów w wieku 13 – 17 lat była o 50 proc, wyższa niż rok wcześniej.

Ważnym aspektem działalności Banku Pekao jest również rozwój technologiczny, a przede wszystkim ulepszanie kanałów bankowości cyfrowej. Od kwietnia 2019 roku klienci mogą otworzyć konta za pośrednictwem aplikacji mobilnej Peopay. Co ciekawe, Pekao jako pierwszy bank w Polsce wdrożył możliwość zdalnego otwierania konta firmowego.

Najnowsze