Pizza

i

Autor: pixabay.com Domino’s skonsoliduje polskie pizzerie

Będą mieli w Polsce monopol na pizzę? Gigant chce stworzyć największą sieć pizzerii

2022-07-13 13:31

"Fundusz prowadzący nad Wisłą pizzerie globalnej marki franczyzowej chce stworzyć największą sieć w kraju. Zamierza zrobić to, co nie udało się innym — skonsolidować branżę" - podaje "Puls Biznesu. Firma podkreśla, że jest gotowa na walkę o miano lidera polskiego rynku pizzerii. - Polska to ostatni duży rynek, na którym Domino’s nie dominuje — jeszcze. Widzę tu ogromną szansę na udaną konsolidację i chcę być jej częścią, zwłaszcza że Polacy uwielbiają pizzę - mówi "PB" Nils Gornall, prezes Domino’s Polska.

Domino's chce przejąć kolejnych konkurentów

- Jako pierwsi udowodniliśmy w Polsce, że rynek pizzerii można konsolidować. Proces będzie postępował wraz z coraz mocniejszym przejściem w kierunku kanału e-commerce, ponieważ za pomocą tej samej platformy można obsłużyć zarówno kilka, jak też kilkaset lokali - mówi "Pulsowi Biznesu" Przemysław Głębocki, partner zarządzający Accession Capital Partners (ACP).

Głębocki dodał, że koszty promocji są równie wysokie, więc warto korzystać z większej skali. Poza tym w internecie liczą się najwięksi gracze. Jak podaje "PB" polski Domino’s prowadzący 122 lokale po ubiegłorocznym przejęciu Dominium zadeklarował "apetyt na kolejnych konkurentów".

Prezes Polregio Artur Martyniuk: "Koszt przejazdu pociągiem dla rodziny jest czterokrotnie tańszy w porównaniu z jazdą samochodem"

Kolejny etap rozwoju

Domino’s konkuruje o miano największej sieci pizzerii na świecie z Pizza Hut. Domino’s to największy franczyzobiorca sieci, mający około 2,8 tys. pizzerii. 

- W Polsce poza międzynarodowymi markami działa sporo rodzimych sieci, często lokalnych. Część z nich zdaje sobie sprawę, że przyszła pora na konsolidację, by przeskoczyć kolejny etap rozwoju i poprawić efektywność - mówi "Pulsowi Biznesu" Przemysław Głębocki. - Sens będzie miało dla nas kupowanie sieci mających przynajmniej 50 pizzerii, więc to potencjalnie transakcje rzędu kilkudziesięciu milionów złotych - tłumaczy Głębocki i dodaje, że tak dużych graczy jest w Polsce kilku.

Sonda
Twoja ulubiona pizza to...
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze