Mateusz Morawiecki, Edward Gierek

i

Autor: ART SERVICE, NAC

Program mieszkaniowy

Będzie tyle nowych mieszkań, co za Gierka? Rząd PiS zdradził swój plan na kryzys mieszkaniowy

2022-12-23 11:12

Rząd zapowiada masową budowę mieszkań jak za Gierka! Potwierdził to minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, który stwierdził, że w 2023 roku zostanie wybudowana historyczna liczba mieszkań, wielkości 200 tys. zł. Ma to być związane z nowym projektem rządowym "Pierwsze Mieszkanie", który pozwoli osobom do 45. roku życia wziąć kredyt hipoteczny na korzystnych zasadach.

PiS zbuduje tyle mieszkać co Gierek?

Minister rozwoju rozwoju i technologii Waldemar Buda w radiu RMF FM zapowiedział, że program "Pierwsze mieszkanie" rozwiąże problem mieszkalnictwa w Polsce, nie tylko dzięki dostępności kredytów hipotecznych, ale również dzięki historycznym inwestycją w budowę nowych mieszkań. Nawiązał przy tym do pierwszego sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka, który przyczynił się w czasie PRL do budowy rekordowej liczby mieszkań. 

- Wybudujemy historyczną liczbę mieszkań. Będzie to prawie tyle, co Edward Gierek budował w czasach dobrze minionych, czyli grubo ponad 200 tys., może 240 tys. [...] Gdyby przez najbliższe dziesięć lat budować po 240-250 tys. mieszkań rocznie, mamy lukę mieszkaniową zapełnioną - zapowiedział Buda. Dla porównania, w 2016 roku wybudowano 90 tys. mieszkań.

Rząd zapowiada budowy mieszkań, a budowlanka stoi

W ostatnim czasie branża budowlana stanęła, więc zapowiedzi Waldemara Budy zdają się być dosyć odważne. jednak minister stwierdził, że deweloperzy radzą sobie z wysokimi cenami energii i surowców zmniejszeniem ilości nowych inwestycji, a problem dotyczy głównie małych firm, które są podwykonawcami. Nie ma jednak szans na wsparcie dla sektora w postaci tarczy, bo doprowadziłoby to do wygenerowania kolejnych wzrostów inflacji.

Pieniądze to nie wszystko. Waldemar Buda
Sonda
Czy masz mieszkanie własnościowe, czy wynajmujesz?

PiS traktuje publiczne pieniądze jak PRYWATNY BANKOMAT?

Europoseł Lewicy ostro o partii Kaczyńskiego! POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Najnowsze