Pracownik stacji paliw podrobił ponad 6700 faktur VAT na prawie 20 mln zł

i

Autor: Pixabay Pracownik stacji paliw podrobił ponad 6700 faktur VAT na prawie 20 mln zł

Benzyna znów rekordowo droga. Sprawdźcie ceny paliw!

2022-05-19 11:55

Ceny paliw [19.05.2022]. Właściciele samochodów z silnikami benzynowymi w ostatnich dniach przeżywali chwile grozy, gdy wjeżdżali na stacje paliw. W wielu miejscach za benzynę trzeba było zapłacić więcej jak za olej napędowy. Na niektórych stacjach cena coraz szybciej zbliża się do 7,40 zł/l. Eksperci stwierdzają, że prognozy nie są optymistyczne. Pocieszające są jedynie w miarę stałe ceny LPG.

Ceny paliw [19.05.2022]. Benzyna znów w górę

Średnia cena Pb95 wzrosła w ciągu tygodnia o 36 gr na litrze - informują analitycy e-petrol.pl. Tankujący muszą zatem zapłacić 7,23 zł/ za litr. Cena benzyny pobiła więc swój ubiegłotygodniowy historyczny rekord. O 14 gr na litrze potaniał natomiast ON i dziś kosztuje średnio 7,25 zł/l. - Dziś tankujący Pb 95 muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 7,23 zł/l, co oznacza, że benzyna po szokowej podwyżce pobiła swój ubiegłotygodniowy historyczny rekord - podali analitycy portalu.

Tłumaczą, że spadające ostatnio ceny diesla zarówno na światowych giełdach, jak i w sprzedaży hurtowej na krajowym rynku spowodowały, że na stacjach paliwo to potaniało o 14 gr i dziś kosztuje przeciętnie 7,25 zł/l.

EKG 2022. Polska 2050 Paweł Borys, Czy Polska zbankrutuje przez wojnę?

Gdzie najtaniej zatankować?

O 2 gr mniej niż przed tygodniem kosztuje LPG, którego przeciętna cena wynosi aktualnie 3,67 zł/l. Wyjaśniono, że spadek ceny LPG może być spowodowany wysokim poziomem marż uzyskiwanych z jego sprzedaży, który umożliwił obniżki cen tego paliwa na stacjach. W tym tygodniu najniższe ceny benzyny 95-oktanowej e-petrol.pl zarejestrował w Wielkopolsce, gdzie jej litr kosztuje przeciętnie 7,17 zł. Olej napędowy jest najbardziej atrakcyjny cenowo w województwie łódzkim i świętokrzyskim, w których za tę samą jego ilość płaci się 7,23 zł. LPG z ceną 3,51 zł/l jest najtańsze na Lubelszczyźnie.

Według danych e-perol.pl tankowanie Pb 95 najwięcej kosztuje natomiast na Podlasiu, gdzie cena litra tego paliwa wynosi 7,30 zł. Diesel jest najdroższy w Małopolsce, w której jego litr kosztuje 7,33 zł. Na Mazowszu i Dolnym Śląsku e-petrol.pl odnotował zaś najwyższe ceny autogazu - w tych rejonach Polski LPG kosztuje średnio 3,73 zł/l.

Zamrożenie cen paliw na stacjach?

W środę rzecznik rządu Piotr Müller pytany o rosnące ceny paliw stwierdził, że rząd będzie szukać rozwiązań, które będą prowadzić do zamrożenia cen. Dodał, że gdyby nie tarcza antyinflacyjna, to cena paliw byłaby jeszcze wyższa. Müller prezkonywał, że wzrosty cen surowców energetycznych, w tym ropy i gazu wynikają z działań Rosji.

- Wojna w Ukrainie spowoduje kolejne wzrosty — powiedział w programie "Tłit". - W innych krajach również paliwo drożeje — dodał.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze