Biedronka

i

Autor: materiały promocyjne Biedronka

Dyskonty

Biedronka wkracza na nowy rynek. Tak będzie się nazywać

2023-12-08 13:00

Do końca 2024 na Słowacji powstaną pierwsze sklepy Biedronki. Dokładnej daty otwarcia jeszcze nie znamy, ale sieć już rozpoczęła emisję reklam po słowacku. Serwis wiadomoscihandlowe.pl. ujawnia, jak będzie nazywać się Biedronka u naszych południowych sąsiadów.

Biedronka pobija Słowację

Pierwsze sklepy Biedronki mają zostać otwarte w 2024 roku. Ile sklepów sieć planuje otworzyć na Słowacji, jeszcze nie wiadomo. Ale wiemy już jak będzie się nazywał dyskont działający u naszych sąsiadów. Spoty reklamowe i komunikacja pracowników Jeronimo Martins Slovensko sugeruje, że Biedronka na Słowacji będzie nazywać się tak samo jak w Polsce.

"Biedronka przybywa na Słowację!" - słyszymy w reklamie sieci. Nie zdecydowano się inną nazwę prawdopodobnie ze względu na rozpoznawalność marki wśród klientów na Słowacji, m.in. ze względu na bliskość dyskontów w Polsce – pisze biznes.interia.pl. Według danych z wiosny 2023 roku, z programu lojalnościowego "Moja Biedronka" skorzystało około 36 tysięcy obywateli Słowacji. Grupa Jeronimo Martins jest już obecna na Słowacji dzięki drogerii Hebe, która działa tam w formie online. Również kosmetyczna część portugalskiego koncernu otworzy niedługo swoje sklepy stacjonarne.

Słowacka Biedronka szuka pracowników

Szefem słowackiej spółki został Maciej Łukowski, który pracował niegdyś w Polsce jako dyrektor handlowy. Na razie wspiera go grono managerów z Polski, ale wraz ze zbliżającym się terminem debiutu na Słowacji, zespół jest uzupełniany przez tamtejszych pracowników. Sieć handlowa zatrudnia obecnie category managerów, którzy zajmą się działem owoców, warzyw i piekarnictwa. Będą oni pracować w słowackim oddziale Jeronimo Martins w Bratysławie.

Marki własne Biedronki również na Słowacji

Portugalczycy w ostatnich miesiącach zarejestrowali znaki towarowe produktów i słowacką domenę biedronka.sk, która na razie automatycznie przekierowuje na polską stronę dyskontu. Biedronka na Słowacji, podobnie jak w Polsce, będzie prowadzić sprzedaż artykułów pod własnymi markami. Urząd Własności Przemysłowej potwierdził już wykorzystanie marki Herbarium w przypadku herbat, Bondi, jeśli chodzi o jogurty, Elios w przypadku greckich specjałów, a Miami głównie w przypadku produktów dla dzieci.

QUIZ PRL: Tak handlowo w PRL-u. Pamiętasz polowanie na produkty?

Pytanie 1 z 10
Hasło, które stało się inspiracją gry planszowej o handlu w PRL to:
Tańczące z promocjami 07.12.2023
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze