ZUS

i

Autor: Szymon Starnawski/Grupa Murator Zaklad Ubiezpieczeń Społecznych zwraca przedsiębiorcom nadpłaconą składkę zdrowotną

300 plus

Blisko 1,3 mld zł ZUS wypłacił na wyprawki szkolne. "Dobry start" dla 4,2 mln dzieci

2023-09-21 11:17

Do tej pory wypłacono blisko 1,3 mld zł na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". wypłaty objęły dotąd ponad 4,2 mln dzieci, przygotowywane są kolejne wypłaty - poinformowała we wtorek 20.09 prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Przypominamy, że termin składania wniosków o 300 plus upływa 30 listopada.

"Dobry start" - wypłacono pieniądze dla 4,2 mln dzieci

Obsługa programu  "Dobry start" przebiega bez zakłóceń. Od 1 lipca tego roku wpłynęło ponad 3,1 mln wniosków o wyprawkę szkolną, co objęło 4,5 mln dzieci" – przekazała szefowa ZUS." Do tej pory Zakład wypłacił łącznie blisko 1,3 mld zł dla ponad 4,2 mln dzieci. Na bieżąco przygotowywane są kolejne wypłaty" – dodała prof. Uścińska.

Pieniądze z programu „Dobry start” przysługują wszystkim uczniom w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością – do 24 lat. Wsparcie jest niezależne od wysokości dochodów rodziców. 300 plus nie obejmuje dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli i zerówek, a także studentów – nawet jeśli mieszczą się w uprawniającym do świadczenia przedziale wiekowym.

Wnioski o 300 plus do końca listopada

Aby otrzymać środki z programu „Dobry start”, rodzice lub opiekunowie dziecka muszą złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mogą to zrobić na kilka sposobów, lecz przekazanie dokumentów musi odbyć się wyłącznie elektronicznie. Wnioski można składać poprzez aplikację mobilną mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Osoby, które złożyły wniosek do końca sierpnia, otrzymają przelew 300 zł najpóźniej 30 września. Jeżeli rodzice złożą wniosek w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub w listopadzie, to wypłata nastąpi w terminie dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

QUIZ PRL: Szkoła w czasach PRL-u. Chodziliście? Musicie to pamiętać!

Pytanie 1 z 15
1. Autorem „Elementarza” był:
Quizu o PRL- Szkoła
Tańczące z promocjami 19.09.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze