Gdzie mieszkańcy Rzeszowa spędzili wakacje? Przeprowadziliśmy sondę

i

Autor: Pixabay

Dobra wiadomość dla rodziców

Bon turystyczny znów przedłużony. 500 plus na wakacje ważne do marca 2023

2022-09-06 14:54

Bon turystyczny będzie przedłużony do 31 marca 2023 r. Sejm przyjął zmiany w projekcie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Po nowelizacji przepisów rodzice skorzystają z dodatkowych 500 zł lub 1000 zł (w przypadku dziecka z niepełnosprawnością) na wakacje także podczas ferii zimowych.

Czas na skorzystanie z bonu

Bon turystyczny, czyli 500 zł dofinansowania na wakacje dla dziecka, miał obowiązywać do 30 września 2022 r. Do tej daty rodzice i opiekunowie dzieci poniżej 18. roku życia mogli wykorzystać pieniądze ze świadczenia na opłacenie m.in. usług hotelarskich lub imprez turystycznych.

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o Polskim Bonie Turystycznym. Z nowych przepisów wynika, iż czas na wykorzystanie środków z został przedłużony do 31 marca 2022 r.

Pieniądze to nie wszystko Paweł Gruza

Nieaktywne bony turystyczne

Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na początku sierpnia br. wciąż 750 tys. bonów pozostało nieaktywnych. Z kolei Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił uwagę, że luka w przepisach uniemożliwia wykorzystanie świadczenia tym opiekunom, którzy nabyli prawo do opieki nad pociechą, nad którą już ktoś sprawował pieczę, a wakacyjnego 500+ nie wykorzystał.

Rodzice i opiekunowie, którzy jeszcze nie skorzystali ze świadczenia, będą mogli zrobić to m.in. podczas ferii zimowych w przyszłym roku. Przepisy wejdą w życie po zatwierdzeniu nowelizacji przez Senat oraz podpisaniu przez Prezydenta RP.

Sonda
Czy w związku z drożyzną zmienisz pracę czy pójdziesz do szefa po podwyżkę?
Najnowsze