oszustwo węgiel

i

Autor: Pixibay

Kryzys węglowy

Brakuje węgla, a eksport z Polski rośnie. Jak to możliwe?

2022-09-17 21:22

Węgla w Polsce brakuje, a nawet jeśli uda się go zdobyć to jest drogi. Tym bardziej zdumiewają informacje, że rośnie jego eksport z Polski. Z danych GUS wynika, że ponad połowę eksportu stanowił węgiel koksowy. Do tych danych odniósł się wicepremier Sasin. - Polska eksportuje węgiel koksowy, który jest wykorzystywany do produkcji stali; takiego węgla nie da się używać w domach – powiedział Sasin.

Rośnie eksport węgla z Polski

Drogi, niedostępny albo słabej jakości. Mamy w Polsce potężny kryzys węglowy i to cenne paliwo musimy sprowadzać z zagranicy. Szokujące są więc informacje ,że eksport węgla z Polski w okresie od stycznia do lipca 2022 roku wzrósł w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem. Jak podaje tvn24.pl - zdaniem ekonomistki Alicji Defratyki "to jest niebywałe", biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku energetycznym. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że ponad połowę eksportu stanowił węgiel koksowy.

Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek FOR

Wicepremier Sasin -  Eksportujemy wykorzystywany do produkcji stali węgiel koksowy. Nie da się go użyć w domach

Jak zauważył Bartłomiej Sawicki, dziennikarz "Rzeczpospolitej" – z ok.3,7 mln ton aż 1,9 mln t to węgiel koksujący nienadający się do energetyki i ciepłownictwa. Węgla energetycznego sprzedaliśmy 1,77 mln, z czego połowę do Czech. Do informacji o eksporcie węgla z Polski odniósł się w sobotę wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. "Opozycja dalej mówi przekazem z Kremla. Apeluję, żebyście nie wprowadzali w błąd Polaków. Eksportujemy wykorzystywany do produkcji stali węgiel koksowy. Nie da się go użyć w domach!" - napisał szef MAP na Twitterze.

Sonda
Czy będziesz składać wniosek o dopłatę do zakupu węgla?

Zimą Polacy zostaną NA LODZIE? Sytuacja wielu ludzi jest dramatyczna.

Posłuchaj, co mówią mieszkańcy NAJBIEDNIEJSZEJ polskiej gminy!

Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze