oszustwo węgiel

i

Autor: Pixibay

Kryzys węglowy

Brakuje węgla, a eksport z Polski rośnie. Jak to możliwe?

2022-09-17 21:22

Węgla w Polsce brakuje, a nawet jeśli uda się go zdobyć to jest drogi. Tym bardziej zdumiewają informacje, że rośnie jego eksport z Polski. Z danych GUS wynika, że ponad połowę eksportu stanowił węgiel koksowy. Do tych danych odniósł się wicepremier Sasin. - Polska eksportuje węgiel koksowy, który jest wykorzystywany do produkcji stali; takiego węgla nie da się używać w domach – powiedział Sasin.

Rośnie eksport węgla z Polski

Drogi, niedostępny albo słabej jakości. Mamy w Polsce potężny kryzys węglowy i to cenne paliwo musimy sprowadzać z zagranicy. Szokujące są więc informacje ,że eksport węgla z Polski w okresie od stycznia do lipca 2022 roku wzrósł w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem. Jak podaje tvn24.pl - zdaniem ekonomistki Alicji Defratyki "to jest niebywałe", biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku energetycznym. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że ponad połowę eksportu stanowił węgiel koksowy.

Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek FOR

Wicepremier Sasin -  Eksportujemy wykorzystywany do produkcji stali węgiel koksowy. Nie da się go użyć w domach

Jak zauważył Bartłomiej Sawicki, dziennikarz "Rzeczpospolitej" – z ok.3,7 mln ton aż 1,9 mln t to węgiel koksujący nienadający się do energetyki i ciepłownictwa. Węgla energetycznego sprzedaliśmy 1,77 mln, z czego połowę do Czech. Do informacji o eksporcie węgla z Polski odniósł się w sobotę wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. "Opozycja dalej mówi przekazem z Kremla. Apeluję, żebyście nie wprowadzali w błąd Polaków. Eksportujemy wykorzystywany do produkcji stali węgiel koksowy. Nie da się go użyć w domach!" - napisał szef MAP na Twitterze.

Sonda
Czy będziesz składać wniosek o dopłatę do zakupu węgla?

Zimą Polacy zostaną NA LODZIE? Sytuacja wielu ludzi jest dramatyczna.

Posłuchaj, co mówią mieszkańcy NAJBIEDNIEJSZEJ polskiej gminy!

Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze