Carlsberg - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay

Zła wiadomość dla piwoszy

Carlsberg Polska wstrzymuje produkcję piwa. Zabrakło dwutlenku węgla

2022-08-25 17:28

Carlsberg Polska wstrzyma produkcję w związku ze wstrzymaniem przez Anwil i Grupę Azoty dostaw dwutlenku węgla, niezbędnego do warzenia piwa - poinformował portal Poradnik Handlowca. Portal podał, że obecne zapasy dwutlenku węgla pozwolą funkcjonować spółce jeszcze dwie, może trzy doby, po czym browary będą musiały zatrzymać procesy warzenia.

Carlsberg Polska wstrzymuje produkcję piwa

Jak dowiedziała się redakcja „Poradnika Handlowca” i „Poradnika Restauratora”, jako pierwsza, bezpośrednio od Zarządu Carlsberg Polska firma wstrzymuje produkcję piwa. Sytuacja ta spowodowana jest wstrzymaniem dostaw dwutlenku węgla przez Anwil S.A. i Grupę Azoty SA. Według informacji ze spółek przyczyną jest „nagły i bezprecedensowy wzrost cen gazu ziemnego”.

 - „Jesteśmy zmuszeni wstrzymać pracę naszych browarów. Dwutlenek węgla jest niezbędnym składnikiem w procesie warzenia piwa. Obecne zapasy pozwolą nam funkcjonować jeszcze dwie, może trzy doby, po czym browary będą musiały zatrzymać procesy warzenia, a dostawy do rynku nie będą (po wyczerpaniu zapasów produktu gotowego) być realizowane.

Zobacz też: W warsztacie samochodowym zapłacimy krocie. Serwisy podnoszą ceny usług

Liczę na natychmiastową reakcję ze strony rządu i decyzję o wznowieniu produkcji, domyślam się, że podobna sytuacja dotknie bardzo wiele firm w Polsce, które używają dwutlenku węgla” – dowiaduje się “Poradnik Handlowca” od Zarządu Carlsberg Polska.

Tańczące z Promocjami 25.08.22
Sonda
Lubisz piwo?
Najnowsze