Carrefour

i

Autor: materiały prasowe Carrefour

Carrefour będzie zwalniał pracowników. Pracę straci kilkaset osób

2020-09-23 11:42

Znana sieć handlowa, Carrefour niedawno ogłosiła, że w planach są grupowe zwolnienia. W ramach masowych redukcji etatów praca ma stracić nawet 400 osób. To niestety, nie jedyne złe wiadomości dla zatrudnionych we francuskiej sieci marketów. Osoby, które utrzymają pracę muszą liczyć się ze zmianą warunków podpisanych umów i wynagrodzenia.

Jak podaje portal money.pl jeszcze na początku września sieć zapowiedziała, że pracę w Carrefourze może stracić około 400 osób. Zwolnienia między innymi mają objąć kadrę menedżerską średniego szczebla, czyli 3 proc. zatrudnionych osób w Polsce. Dodatkowo masowe redukcje etatów dotknął również kasjerów i zaopatrzeniowców. T0 jednak nie wszystko, pracownicy, którym uda się uniknąć czystki muszą liczyć się ze zmianą warunków zatrudnienia.

Zobacz także: Wielka zmiana w zakupach na Zalando! Sprawdź, jak zrobić zamówienie?

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie na zapytanie money.pl podał, że francuska sieć marketów poinformowała o zamiarze zwolnienia nawet 4 035 osób. Nie będą to jednak definitywne rozstania z pracownikami, a jedynie takie zmieniające warunki zatrudnienia. Dodatkowo Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie informuje, że w tym urzędzie Carrefour zapowiedział zwolnienia 280 osób, w tym przypadku w większości również chodzi o zmiany w umowach.

Sprawdź również: Lidl: Ujawniono majątek właściciela. Porażające, ile ten Niemiec zarobił [ZDJĘCIA]

Kujawsko-pomorska policja ma nowe radiowozy
Najnowsze