Sony Playstation 5

i

Autor: Materiały prasowe

Drogie konsole do gier

Ceny Playstation 5 poszybowały. W tych miejscach możesz jeszcze je kupić taniej

2022-09-19 4:01

To była zła wiadomość dla graczy na całym świecie, gdy Sony ogłosiło, że nie ma wyboru i musi podnieść ceny konsoli Playstation 5. To kolejny cios, biorąc pod uwagę, że zaraz po premierze konsoli zapotrzebowanie było tak gigantyczne, że wiele osób musiało obejść się smakiem. Do tej pory w wielu sklepach trudno jest znaleźć leżące na półkach konsole. Na szczęście zanim gracze odczują podwyżkę Playstation 5 są sklepy, które nadal oferują je w rozsądnej cenie.

Wzrost cen konsol

Wiadomo, że cena w euro ma wzrosnąć o około 50 euro. W Wielkiej Brytanii PlayStation 5 podrożeje o 30 funtów. W Japonii o 5000 jenów, w Australii i Kanadzie o 50 dolarów. Stany Zjednoczone to jeden z rynków, których podwyżki cen konsol Playstation 5 mają nie dotyczyć. 

Eksperci przewidują natomiast, że ceny w Polsce mogą docelowo wzrosnąć nawet o około 200 zł. Tym samym za popularną wersję z czytnikiem optycznym będziemy musieli zapłacić nawet ponad 2300 zł. Czas pokaże, czy te szacunki się sprawdzą. Do tego czasu jest jeszcze możliwość kupienia konsol w stosunkowo rozsądnych cenach z dodatkowymi grami. Sprawdź poniżej w galerii.

Forum w Karpaczu 2022: Piotr Najbuk

Przedświąteczne promocje

Gracze mają nadzieję, że w listopadzie będą mogli liczyć na przedświąteczne promocje, szczególnie w okresie Black Friday. Są to uzasadnione przypuszczenia biorąc pod uwagę, że w tym czasie zaplanowana jest premiera kontynuacji hitu sutudia Santa Monica - "God of War: Ragnarok". Pierwsza część okazała się absolutnym hitem sprzedażowym, co napędziło także sprzedaż konsol starszej generacji.

Tym samym można śmiało założyć, że w listopadzie będzie okazja, aby w dobrej cenie zakupić konsolę Playstation 5 z grą "God of War: Ragnarok".

Sonda
Czy kupisz najnowszą konsolę PlayStation 5?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze