Koszyk sklepowy - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: CC Pixabay.com

Chleb za 50 gr. Kilogram warzyw za złotówkę. Ubrania za dychę. Tylko w jednym sklepie!

2021-02-09 12:19

Chleb za 50 groszy, warzywa za złotówkę, a nawet garnitur za 30 zł. Takie ceny obowiązują w nietypowym sklepie. Jeden działa już w Katowicach, teraz w Warszawie powstaje drugi. Chodzi o sklep socjalny, który skierowany jest do ściśle określonej grupy klientów. Ceny produktów są tam o wiele niższe niż w tradycyjnych sklepach, co pozwala świadczyć wymierną pomoc osobom najuboższym i ogranicza wyrzucanie żywności.

Sklep z artykułami tańszymi oferowanymi w o wiele niższych cenach niż w popularnych dyskontach typu Lidl czy Biedronka powstaje właśnie w Warszawie. Podobny działa już w Katowicach. Mowa o sklepie socjalnym, który wyróżnia się bardzo niskimi cenami. W sklepie socjalnym produkty sprzedawane są  w cenach nawet o połowę niższych niż ich wartość rynkowa. Jakie ceny można zobaczyć na półkach w sklepie socjalnym? Na przykład w sklepie socjalnym w Warszawie bochenek chleba ma kosztować 50 gr. Z kolei za paczkę warzyw (1 kg) trzeba będzie zapłacić od 50 gr do 1 zł. W ofercie będzie też nowa odzież i kosmetyki. Cena nowych ubrań ma nie przekraczać 10 zł. A już wiadomo, że w warszawskim sklepie ma pojawić się garnitur za 30 zł. Oprócz tego na klientów będzie czekać także mała kawiarenka z tanią kawą. Otwarcie sklepu w Warszawie zaplanowane jest jeszcze przed Wielkanocą. 

Jednak sklep socjalny nie jest typowym komercyjnym sklepem i nie jest on dla każdego. Przede wszystkim zakupy mogą robić tam osoby, które korzystają już z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i osoby, które do tej pory nie otrzymywały wsparcia z MOPS, ale mają niskie dochody. W przypadku osoby samotnej ma być to kwota 1700 zł lub 1400 zł w przeliczeniu na każdą osobę w rodzinie.

PROMOCJE w Biedronce: masło rekordowo tanie i pieluszki za grosze!

Jak wygląda praca kierowcy pługopiaskarki?
Sonda
Czy robisz zakupy w hipermarketach?
Najnowsze