CHORWACJA

i

Autor: pixabay.com Wakacje 2022

Chorwacja wchodzi do strefy euro. O ile zdrożeją wakacje w Chorwacji?

2022-07-13 11:59

Wakacje w Chorwacji będą droższe. To ostatni moment, by spędzać tam urlop, nie wydając na to fortuny. Od 1 stycznia 2023 roku Chorwacja będzie używać euro jako swojej waluty. Rada Unii Europejskiej przyjęła niezbędne do tego ostatnie trzy akty prawne, w jednym z nich określono kurs wymiany.

Wakacje w Chorwacji będą tańsze

Wakacje w Chorwacji będą coraz droższe. Powód? Od 1 stycznia 2023 roku w Chorwacji zacznie obowiązywać waluta euro. Nie ma złudzeń, co do tego, że wakacje w tym kraju będą droższe. Teraz w Chorwacji obowiązuje kuna, za którą musimy zapłacić 0,64 zł. Tymczasem za euro musimy zapłacić 4,84 zł. Zatem gołym okiem widać, że już w przyszłym roku za wypoczynek w Chorwacji przyjdzie nam słono zapłacić. A warto wspomnieć, że już w tym roku w związku z dużą inflacją płacimy za wakacje w Chorwacji o wiele więcej, np. rodzinny wypoczynek kosztuje nawet o 3 tys. więcej niż rok temu. Po wejściu euro będzie jeszcze drożej. Czy po przyjęciu europejskiej waluty ceny natychmiast wystrzelą w górę? Z pewnością będzie odnotowany spory wzrost, ale i tak będzie taniej niż np. w Hiszpanii. Pamiętajmy o tym, że Chorwaci żyją w swoim kraju cały rok i nie można od razu fundować im wzrostu cen o kilkaset procent.

Chorwacja, to tutaj Polacy spędzają wakacje

Chorwacja, Republika Chorwacji to państwo leżące na pograniczu Europy Środkowej i Europy Południowej, nad Morzem Adriatyckim i graniczące od południa z Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą, od wschodu z Serbią oraz Węgrami i Słowenią od północy. Od południowego zachodu ma dostęp do Morza Adriatyckiego. To częsty kierunek wybierany na wakacyjny urlop.

Pieniądze to nie wszystko. Gertruda Uścińska
Sonda
Gdzie najlepiej spędzić wakacje w Polsce?
Najnowsze