Zapiekanki z bagietki z kabanosami, świeżym pomidorem i oliwkami

i

Autor: Shutterstock Zapiekanki z bagietki można przygotować z różnymi dodatkami.

Wakacje 2022. Zapiekanki nad morzem za prawie 30 zł. Ceny idą mocno w górę

2022-06-27 20:36

Wakacje 2022 będę wyjątkowo drogie. Ceny w polskich kurortach poszły w górę. Inflacja wczasowiczom daje się mocno we znaki. Wraz z rozpoczęciem wakacji na tapet wracają paragony grozy, które w 2022 roku będą wyjątkowo straszne. Na przykład za popularną zapiekankę nad morzem trzeba zapłacić już grubo ponad 20 zł. Nad jeziorami wcale nie jest taniej - tam za prostą zupę w barze trzeba zapłacić 25 zł, a porcję ryby z frytkami ponad 50 zł. Ceny lodów też nie zachęcają do nadmiernej konsumpcji, bo poniżej 5 zł za porcję chyba żadna lodziarnia nie zejdzie.

Wakacje 2022 biją po kieszeni. Za cztery zapiekanki trzeba zapłacić około 100 zł, a cztery porcje ryby ponad 200 zł

Wakacje 2022 upłyną pod hasłem paragonów grozy. Już nikt nie ma co do tego wątpliwości. Wakacje 2022 dopiero co się rozpoczęły i już wczasowicze alarmują o gigantycznych cenach w  polskich kurortach. Szczególnie dużo trzeba płacić za żywność. W Sopocie zwykła zapiekanka w postaci pieczonej bułki z pieczarkami kosztuje 23 zł. Na tę bardziej wymyślną np. z łososiem trzeba mieć w kieszeni już 30 zł. Serwując zatem takie przekąski czteroosobowej rodzinie, trzeba wydać około 100 zł. Równie drogo jest nad jeziorami. Na przykład w turystycznej miejscowości na Pojezierzu Lubuskim za porcję sandacza (ok. 200 g) z frytkami trzeba wydać 55 zł. Jeśli chcemy, by całą rodzina zjadła taki wakacyjny obiad, to już na rachunku pojawia się ponad 200 zł. A co z cenami deserów? I pod tym względem w wielu miejscach jest gorzej niż przed rokiem. Porcja lodów (gałka od 50 do 70 g) kosztuje zwykle od 5 do 7 zł. Taniej raczej nie będzie nawet w mniej popularnych miejscowościach. 

Ceny jedzenia w górę. A co z wypożyczalniami sprzętów wodnych?

Na wakacjach rzecz jasna chodzenie po restauracjach i barach to nie jest jedyna rozrywka. Nad wodą wczasowicze chętnie wypożyczają sprzęt wodny: rowery, kajaki, łódki. Ile taka przyjemność kosztuje? Na przykład wypożyczenie na godzinkę rowerka wodnego to koszt od 30 zł. A przejażdżka na wywrotnej kanapie czy bananie to wydatek rzędu 30-40 zł od osoby. Zatem do swoich wakacyjnych wydatkowych planów warto doliczyć przynajmniej 200 zł. 

Ale co nam pozostaje? Wszystko wskazuje na to, że w wakacje 2022 będziemy płakać i płacić. W końcu wakacje są raz w roku.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz
Sonda
Gdzie spędzasz wakacje 2022?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze