Ranking CNN

CNN publikuje listę najlepszych kierunków turystycznych na 2023 rok. Polska na czele!

2023-01-03 13:33

Amerykański portal CNN postanowił podpowiedzieć odbiorcom gdzie powinni spędzić tegoroczne wakacje. Przygotował zestawienie 23 kierunków, które warto rozważyć w 2023 roku. Na pierwszym miejscu znalazła się...Polska!

Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych szacowała, że do końca 2022 roku liczba podróżnych osiągnie 65 proc. liczby z 2019 roku, czyli sprzed pandemii - przytacza TVN24. Amerykański portal CNN również postanowił zając się kwestiami turystycznymi. Przygotował listę 23 najlepszych i najciekawszych destynacji turystycznych na 2023 rok. Na miejscu pierwszym znalazła się...Polska.

1. Polska

Jak przytacza portal TVN 24 zdaniem CNN jednym z powodów dla których warto odwiedzić nasz kraj jest ""okazanie solidarności z krajem, który okazał solidarność ludziom z Ukrainy". ""Od rynku w Krakowie, po lasy, jeziora i góry, Polska zaprasza, by ją odkrywać" - podkreśla CNN.

2. Zachodnia Australia

 Jednym z powodów, dla którego według CNN warto odwiedzić ten region, jest całkowite zaćmienie słońca, które nastąpi 20 kwietnia i będzie widoczne w północno-zachodnim skrawku kraju. Na to wydarzenie szczególnie przygotowuje się miasto Exmouth nad Rafą Ningaloo, gdzie turyści będą mogli je obserwować dzięki specjalnym platformom widokowym, a towarzyszyć temu będzie muzyka na żywo i pokazy naukowe - cytuje portal TVN 24.

3. Liverpool Anglia

Tu jako główną zachętę CNN podaje fakt, że jest to "miasto Beatlesów", które będzie gospodarzem tegorocznej Eurowizji. Ponadto w czerwcu odbędzie się tam Liverpool Biennial, festiwal sztuk współczesnych. 

4. Charleston, Karolina Południowa (USA)

Jako punkt obowiązkowy CNN wskazuje  Międzynarodowe Muzeum Afroamerykańskie, które ma się wkrótce otworzyć.

5. Wilno, Litwa

Miasto w 2023 roku będzie obchodziło 700. rocznicę swojego powstania. Ponadto jest ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jedynym europejskim miastem, które oferuje możliwość lotu balonem nad centrum miasta.

6. Fidżi

Jak informuje CNN Fidżi "wróciło" do turystów dopiero pod koniec 2021 roku po pandemii. Wartym odwiedzenia jest miasto portowe Leuvuka, które niegdyś było stolicą Fidżi i wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

7. Manaus, Brazylia

Jak wskazuje CNN o wyjątkowości tego miejsca świadczy między innymi hotel Juma Amazon Lodge, około 80 km na południe od Manaus, całkowicie zasilany energią słoneczną i oferujący możliwość wypoczynku w sercu dżungli.

8. Saloniki, Grecja

Za największy atut tego drugiego co do wielkości greckiego miasta redakcja CNN uznała krajobrazy - równoczesna bliskość gór i morza.

9. Rwanda

To właśnie tu znajduje się Fundusz na rzecz goryli Dian Fossey - czyli ośrodek o powierzchni 4,5 tys. metrów kwadratowych oferujący wiele atrakcji dla zwiedzających, np. szlaki przyrodnicze czy możliwość "spotkania" z gorylem w wirtualnej rzeczywistości - przytacza portal TVN24.

10. Göteborg, Szwecja

Od sześciu lat drugie pod względem wielkości szwedzkie miasto zwycięża w rankingu najbardziej zrównoważonych kierunków świata - na jednego mieszkańca przypada tu aż 274 metry kwadratowe terenów zielonych. W 2023 miasto będzie obchodziło swoje 400 urodziny.

Na pozostałych pozycjach uplasowały się:

 • Ras al-Chajma (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
 • Laos
 • Gruyeres (Szwajcaria)
 • Minneapolis (Minnesota USA)
 • Bogota (Kolumbia)
 • Dolina Mustang (Nepal)
 • Tanzania
 • Egipt
 • Naoshima (Japonia)
 • Belize
 • Oaxaca (Meksyk)
 • Ottawa (Kanada)
 • Uganda
Sonda
Czy masz już zaplanowane przyszłoroczne wakacje?
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Bujak
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze