Allegro

i

Autor: archiwum se.pl

Nie daj się nabrać! Nowa metoda oszustw za pomocą fałszywej strony Allegro

2021-03-16 16:00

Zespół CSIRT KNF ostrzega, na swoim profilu w serwisie Twitter, przed kolejną falą oszustw w Internecie. Chodzi o fałszywe strony portalu Allegro, które tworzą oszuści. W ten sposób mogą pozbawić cię wszystkich środków jakie masz na koncie. Jest to coraz częstszy proceder, przestępcy podszywają się pod strony serwisów aukcyjnych i wysyłają swoim ofiarom fałszywe panele do płatności.

CSIRT KNF, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego, realizuje zadania Sektorowego Zespołu Cyberbezpieczeństwa, we współpracy z podmiotami krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Przeprowadza również analizę incydentów, trendów i zagrożeń w obszarze cyberbezpieczeństwa. Został utworzony przez Krajowy Nadzór Finansowy (KNF)

Czytaj też: Frankowicze kontra rektorzy. Spór przybiera na sile. Co na to minister Czarnek?

Tym razem CSIRT KNF ostrzega na swoim profilu na Twitterze przed nową falą oszustw, których przestępcy dokonują podszywając się pod stronę Allegro. Specjaliści z KNF radzą żeby zawsze dokonywać płatności bezpośrednio w serwisie, w którym dokonujemy zakupu, gdyż fałszywe panele do płatności online rozsyłane są zazwyczaj za pomocą aplikacji WhatsApp

Oszuści atakują przez Allegro, nie daj się okraść!

- Ostrzegamy przed oszustwami za pomocą fałszywej strony @Allegro_Group! Zawsze dokonuj płatności bezpośrednio w serwisie gdzie dochodzi do transakcji. Fałszywe panele do płatności rozsyłane są najczęściej za pomocą aplikacji WhatsApp. Nie daj się okraść! - napisał na Twitterze zespół CSIRT KNF. 

Zobacz również: Nowy Ład. Gwałtowny wzrost podatku. Kto zapłaci?

Dodatkowych informacji na Twitterze udzielił także specjalista CSIRT KNF Paweł Piekutowski, który zaznaczył, że przestępcy coraz chętniej oszukują użytkowników Internetu przez podstawianie fałszywych stron serwisów aukcyjnych. Niczego nie świadoma ofiara ma następnie całkowicie czyszczone ze środków konto bankowe. 

- Przestępcy coraz częściej próbują oszukiwać użytkowników podstawiając im fałszywe strony serwisów aukcyjnych.Po wprowadzeniu danych na podstawionej stronie nasza karta jest błyskawicznie "czyszczona" przez oszustów - napisał Piekutowski. 

Super Raport 17.03 (Goście: Marek Belka - europoseł, były premier oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak - PO
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze