Niedziela handlowa 05.04. - jak zrobić zakupy? Nowe zasady, obostrzenia

2020-04-04 5:39 KaJa
Zakaz handlu w niedzielę zaostrzony!
Autor: pixabay.com Które niedziele będą handlowe w 2020 roku?

Obecna sytuacja dla branży handlowej nie jest prosta. Zgodnie z wprowadzonymi przez rząd wytycznymi w sklepach nie może przebywać więcej niż 3 klientów na jedną kasę. Wiele placówek zdecydowało się na wydłużenie godzin otwarcia. Od początku 2020 roku obowiązuje także zaostrzenie zakazu handlu, zakupy zrobimy jedynie w wybrane niedziele w roku. Sprawdź, czy najbliższa niedziela, 5 kwietnia jest handlowa.

W 2020 roku zakupy będzie można zrobić jedynie w siedem niedziel, w tym dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedną przed Wielkanocą. Najbliższa niedziela, 5 kwietnia jest zatem handlowa. Oznacz to, że markety i dyskonty będą otwarte dla klientów.

Czytaj również: Kolejny sklep rozpoczyna sprzedaż przez internet. Zaskakująca oferta

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami wiele sklepów zdecydowało się na wydłużenie godzin pracy. Od 2 kwietnia większość sklepów sieci Lidl jest czynna w godzinach 6:00-24:00, również w niedzielę handlową. Ponadto w ramach dodatkowych udogodnień część sklepów będzie funkcjonować w modelu całodobowym. Będą to placówki zlokalizowane między innymi w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni czy Poznaniu. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia pojawią się na stronie Lidl.pl oraz w aplikacji Lidl Plus. Podobne zasady działania wprowadziła Biedronka, sklepy czynne są od 6:00 do 24:00. Od 7 do 10 kwietnia dyskonty będą pracować w trybie całodobowym. Godziny otwarcia wydłużył także Kaufland,  od 1 kwietnia 2020 sklepy sieci są czynne w godzinach 6:00-23:00. Otwarte będą także markety zlokalizowane w galeriach handlowych. 

Sprawdź także: Koszmar rodziców. Wielu ŻŁOBKOM grozi upadłość?

Wprowadzone przez rząd wytyczne ściśle określają zasady robienia zakupów. Chcąc maksymalnie ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa wszyscy obywatele muszą stosować się do tych zaleceń, oznacza to także zmianę naszych nawyków zakupowych. Pamiętajmy, że w sklepie może przebywać jednocześnie tylko 3 klientów na jedną kasę, podobne obostrzenia dotyczą targowisk. W godzinach 10:00 - 12:00 zakupy mogą robić jedynie osoby powyżej 65 roku życia. Obowiązkowe jest korzystanie z rękawiczek ochronnych, pamiętajmy również o dokładnym myciu rąk po powrocie do domu.  

Najnowsze