Getin noble bank

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express, East News Getin noble bank

Upadek Getin Bank

Czy należy wycofać pieniądze z Getin Bank? Czy oprocentowanie z lokat zostanie wypłacone?

2022-09-30 19:25

Warunki świadczenia produktów już istniejących nie zmieniają się - poinformował PAP rzecznik BFG Filip Dutkowski pytany, czy oprocentowanie dotychczasowych depozytów Getin Noble Banku zmieni się. Jeśli chodzi o nową ofertę, to decyzje będzie podejmował zarząd nowego banku - dodał.

Warunki świadczenia produktów

W piątek Bankowy Fundusz Gwarancyjny poinformował, że rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku, a jego działalność zostanie przeniesiona do wspólnego banku BFG i Systemu Ochrony Banków Komercyjnych, utworzonego przez osiem banków komercyjnych (Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, BNP Paribas Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP, Santander Bank Polska).

Bank pomostowy, do którego zostanie przeniesiona działalność Getin Noble Banku, będzie docelowo działał pod nazwą VeloBank S.A. BFG podkreśliło w komunikacie, że dla klientów Getin Noble Banku nic się nie zmienia. Wszyscy klienci są i będą obsługiwani tak jak do tej pory, mają nieprzerwany dostęp do wszystkich swoich środków pieniężnych. Rzecznik BFG pytany, czy oprocentowanie dotychczasowych depozytów Getin Noble Banku również pozostanie bez zmian, poinformował, że warunki świadczenia produktów już istniejących nie zmieniają się.

Oprocentowanie na poziomie sektora

"Jeśli chodzi o nową ofertę, to decyzje będzie podejmował zarząd nowego banku" - dodał. Podczas piątkowej konferencji prasowej prezes BFG Piotr Tomaszewski podkreślił, że "z całą pewnością nowy bank będzie oferował oprocentowanie na poziomie sektora".

Pytany, ilu klientów ma Getin Noble Bank, Tomaszewski oszacował, że aktywnych kont osobistych jest ok. 300 tys., przy czym wielu klientów jest związanych z GNB tylko depozytami, "ponieważ bank dbając o swoją płynność zmuszony był oferować wyższe stawki depozytowe" niż inne banki.

Sonda
Czy korzystasz z aplikacji bankowych?
Forum w Karpaczu 2022: Piotr Najbuk
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze