zakupy

i

Autor: Pixaby Niedziele handlowe w grudniu. W które dni zrobimy zakupy?

Czy w niedzielę 29 listopada sklepy będą otwarte?

2020-11-27 10:55

Niedziele handlowe 2020. Czy w najbliższą niedzielę 29 listopada będzie można zrobić zakupy w supermarketach i dyskontach? Czy to jedna z tych niewielu niedziel w roku, kiedy do sklepy wielkopowierzchniowe mogą być otwarte?

Niedziele handlowe 2020. Czy w najbliższą niedzielę 29 listopada będzie można wybrać się na zakupy do większych sklepów? Choć już w sobotę 28 listopada ponownie galerie handlowe będą działać w niemal pełnym wymiarze, to już w niedzielę sklepy będą znowu zamknięte. Powód? Niedziela 29 listopada nie jest jedną z niewielu handlowych niedziel. Tego dnia czynne będą mogły być tylko te sklepy, w których za ladą stanie sam właściciel czy franczyzobiorca lub osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej. Kiedy zatem przypada najbliższa niedziela handlowa?

Zgodnie z obowiązującym kalendarzem w tym roku na pewno sklepy będą czynne w dwie niedziele: 13 oraz 20 grudnia. Jednak trwa właśnie batalia o trzecią handlową niedzielę. Do tegorocznych niedziel handlowych może dołączyć jeszcze niedziela 6 grudnia. Właśnie trwają prace legislacyjne nad takim zapisem. Sprzeciwiają się temu związkowcy. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Przypominamy, że cały czas zmagamy się z pandemią koronawirusa. Zakupy robimy w reżimie sanitarnym. Do sklepu można wchodzić w maseczce, przyłbicy - jest obowiązek zasłaniania nosa i ust. Dobrze też odkażać ręce lub mieć na dłoniach rękawiczki. Konieczne jest utrzymywanie dystansu pomiędzy osobami w sklepie.

Polecane: Na wigilię i Boże Narodzenie przyjdzie tylko 5 gości!

Ile Polacy wydadzą na świąteczne zakupy w 2020?
Najnowsze