Decathlon

i

Autor: Shutterstock

Decathlon zamknął sklepy w Rosji. Na koniec obniżki do 70 proc.

2022-06-28 19:45

Decathlon zamknął sklepy w Rosji. Od 27 czerwca 2022 rosyjscy konsumenci nie zrobią już zakupów w tych sklepach. Dotyczy to zarówno placówek stacjonarnych, jak i kanału online. Działalność Decathlonu w Rosji stała się niemożliwa z powodu kłopotów z zaopatrzeniem.

Decathlon zakończył sprzedaż w Rosji

 Jak podaje portalspozywczy.pl - Rosjanie nie mogą zrobić już zakupów  w Decathlonie - ani stacjonarnie, ani online. Zamknięcia poprzedził weekend wyprzedaży oraz widok pustych półek w sklepach i obniżki nawet do 70 proc. Sklepy były zamykane stopniowo, a jako ostatnie działalność zakończyły te położone w Moskwie. Decathlon postanowił też zakończyć sprzedaż internetową, ale nadal możliwe są zwroty towarów.

Decathlon należy do detalicznego imperium Mulliez, w którego skład wchodzą również takie marki jak Leroy Merlin i Auchan. Decathlon importował większość swoich produktów sprzedawanych w 60 rosyjskich sklepach. W marcu firma ogłosiła, że zawiesza działalność powołując się na brak warunków umożliwiających kontynuowanie działalności w Rosji. Od czasu militarnej inwazji Rosji na Ukrainę, rynek w tym kraju opuściły już IKEA czy McDonald's. Firmy, które zdecydowały się zostać w kraju zmagają się z problemami, takimi jak zakłócenia w łańcuchu dostaw.

Kongres 590 - Wojciech Dąbrowski, prezes PGE | Pieniądze To Nie Wszystko Extra
Sonda
Czy Rosja na współpracy z Chinami da radę odrobić straty, które poniosła przez sankcje?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki