Decathlon

i

Autor: Shutterstock

Decathlon zamknął sklepy w Rosji. Na koniec obniżki do 70 proc.

2022-06-28 19:45

Decathlon zamknął sklepy w Rosji. Od 27 czerwca 2022 rosyjscy konsumenci nie zrobią już zakupów w tych sklepach. Dotyczy to zarówno placówek stacjonarnych, jak i kanału online. Działalność Decathlonu w Rosji stała się niemożliwa z powodu kłopotów z zaopatrzeniem.

Decathlon zakończył sprzedaż w Rosji

 Jak podaje portalspozywczy.pl - Rosjanie nie mogą zrobić już zakupów  w Decathlonie - ani stacjonarnie, ani online. Zamknięcia poprzedził weekend wyprzedaży oraz widok pustych półek w sklepach i obniżki nawet do 70 proc. Sklepy były zamykane stopniowo, a jako ostatnie działalność zakończyły te położone w Moskwie. Decathlon postanowił też zakończyć sprzedaż internetową, ale nadal możliwe są zwroty towarów.

Decathlon należy do detalicznego imperium Mulliez, w którego skład wchodzą również takie marki jak Leroy Merlin i Auchan. Decathlon importował większość swoich produktów sprzedawanych w 60 rosyjskich sklepach. W marcu firma ogłosiła, że zawiesza działalność powołując się na brak warunków umożliwiających kontynuowanie działalności w Rosji. Od czasu militarnej inwazji Rosji na Ukrainę, rynek w tym kraju opuściły już IKEA czy McDonald's. Firmy, które zdecydowały się zostać w kraju zmagają się z problemami, takimi jak zakłócenia w łańcuchu dostaw.

Kongres 590 - Wojciech Dąbrowski, prezes PGE | Pieniądze To Nie Wszystko Extra
Sonda
Czy Rosja na współpracy z Chinami da radę odrobić straty, które poniosła przez sankcje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze