Decathlon

i

Autor: Shutterstock

Decathlon w końcu się ugiął! Zawiesza działalność w Rosji, bo... brakuje dostaw

2022-03-29 14:15

Wojna w Ukrainie. Sieć odzieżowo-sportowa Decathlon poinformowała we wtorek, że zawiesza swoją działalność w Rosji. Decathlon podał w komunikacie, że „warunki dostaw nie są już spełniane, aby kontynuować działalność w Rosji". Firma jednak nadal zamierza wspierać pracowników w Rosji. Chodzi o 2500 osób.

Decathlon w końcu zawiesza działalność w Rosji

Sieć odzieżowo-sportowa Decathlon poinformowała we wtorek, że zawiesza swoją działalność w Rosji. Decathlon podał w komunikacie, że „warunki dostaw nie są już spełniane, aby kontynuować działalność w Rosji w związku z respektowaniem sankcji międzynarodowych”. Decathlon precyzuje, że będzie nadal wspierać „2500 rosyjskich członków zespołu, z których niektórzy są zaangażowani w działalność firmy od 2006 roku”. Marka Decathlon należy do Grupy Mulliez Family Association, właściciela sieci Auchan i Leroy Merlin, które nadal utrzymują swoją działalność w Rosji, mimo apeli ukraińskiego rządu do ich bojkotu i natychmiastowego opuszczenia Rosji.

Express Biedrzyckiej - Płk prof. Dariusz Kozerawski: Zachód się nie cofnie, będzie eskalować sankcje

- W Decathlon mamy silną kulturę firmy oraz wyznajemy wartości, które są dla nas inspiracją i łączą nas niezależnie od granic. Globalnie, nasze wysiłki natychmiast skupiły się na zapewnieniu bezpieczeństwa i wsparciu wszystkich 125 Decathlończyków z Ukrainy. Jesteśmy bardzo dumni z tego bezprecedensowego przykładu solidarności ze strony członków drużyny Decathlon. W naszym kraju przyjęliśmy trzydziestu członków ukraińskiego zespołu, część z nich z rodzinami. W Polsce stworzyliśmy dedykowany zespół, który jest najbliżej potrzebujących i współpracuje z lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Powstał również międzynarodowy fundusz solidarności o wartości miliona euro na wsparcie poszkodowanych. Dziś chcielibyśmy poinformować, że Decathlon planuje zamknięcie sklepów i zawieszenie działalności handlowej w Rosji. Teraz musimy zrobić jeszcze więcej, aby pomóc ludności z Ukrainy. To jest nasz priorytet. Dziękujemy za zrozumienie oraz wsparcie. Decathlon Polska - czytamy w komunikacie firmy.

Sonda
Czy bojkot firm, które nie wycofały się z Rosji ma sens?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze