Leroy Merlin

i

Autor: Archiwum eska.pl Leroy Merlin na celowniku artysty

Kompromitacja francuskiego biznesu. Leroy Merlin idzie w zaparte!

2022-03-23 9:04

Mimo tego, że większość międzynarodowych korporacji ogłosiło bojkot i stara się wycofać z rynku rosyjskiego, część biznesu - zwłaszcza francuskiego (Renault, Leroy Merlin, Auchan) - nie zamierza zaprzestać swojej działalności na tamtejszym terenie. Polski oddział Leroy Merlin wydał oświadczenie, w którym, jak zauważa Business Insider, ani razu nie pada słowo "Rosja" czy "rosyjski".

Biznes francuski nie tylko działa w Rosji w najlepsze, ale również wykorzystuje to, że inne marki zamykają swoją działalność, czego przykładem jest ta sieć marketów budowlanych. Jak czytamy na portalu Leroy Merlin nie tylko została w Rosji, ale też poszerza swoją działalność, korzystając z wycofania się konkurencji (swoje sklepy w Rosji zamknęła m.in. Ikea). Dodatkowo firma odcięła swoich ukraińskich pracowników od wewnętrznego systemu komunikacji, a następnie stworzyła osobny kanał komunikacji dla filii w Ukrainie. W wyniku niedzielnego ataku Rosjan na kijowskie centrum handlowe zginął jeden z pracowników sklepu Leroy Merlin.

Czytaj także: Rosja coraz bliższa bankructwa. Putin najwięcej winny jest francuskim bankom

Polski oddział Leroy Merlin tłumaczył, że nie ma wpływu na decyzje centrali, a jedynie na działania koncernu w Polsce. Jak czytamy w oświadczeniu polskiego oddziału: "  W związku z tym, całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich produktów pochodzenia białoruskiego bądź rosyjskiego, które jeszcze znajdują się na półkach sklepowych, będzie w całości przekazany na rzecz potrzebujących, zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie. Jesteśmy w stałym kontakcie z kilkuset pracownikami Leroy Merlin Ukraina, którzy w dalszym ciągu przebywają w Kijowie i Odessie.

Zarówno oni jak i członkowie ich rodzin, którzy znaleźli się na terytorium Polski, objęci są naszą opieką. W tym celu Leroy Merlin Polska w trybie natychmiastowym przeznacza 4,5 miliona złotych na wsparcie materialne i finansowe obywateli Ukrainy. Jest to jedynie pierwszy etap działań pomocowych.

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Zachód nie ma innej broni niż sankcje

To nie jedyna kompromitacja Francuzów. W sobotę 19 marca media obiegła informacja, że co najmniej 10 państw Unii Europejskiej sprzedawało broń Rosji pomimo sankcji, jakie zostały nałożone po zaanektowaniu Krymu.

Czytaj także: Krwawe diamenty z Belgii finansują wojnę w Ukrainie. Putin odwdzięczył się w wyjątkowy sposób

RMF24 powołując się na dane Investigate Europe, podało że na przestrzeni lat 2015-20 sprzedano sprzęt wojskowy za 346 mln euro. Najwięcej sprzedały Francja, Niemcy i Włochy. Do Rosji trafiła broń, amunicja czy wojskowe samochody terenowe Iveco, których obecnie rosyjska armia używa w inwazji na Ukrainę.

Sonda
Cz sankcje na Rosje zostaną kiedyś zniesione?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany