paliwo, benzyna

i

Autor: pexels Ceny paliw ostro w dół! Ze benzynę zapłacimy poniżej 7 złotych

Diesel znów poniżej 7 złotych za litr! Ceny paliw [12.04.2022]

2022-04-12 15:07

"Cena za diesel po raz kolejny powędrowała w dół i umocniła to paliwo znacząco już poniżej kwoty 7 złotych za litr" - podaje portal WRC.pl i dodaje, że w Polsce już praktycznie żadna stacja paliw "nie powinna oferować tego paliwa w kwocie zaczynającej się od liczby 7". Średnia cena hurtowa za diesel wynosi już 6,23 zł/l i jest najniższa od wielu tygodni.

Po doliczeniu podatku cena wynosi już 6,72 zł/l i do niej wystarczy już tylko doliczyć odpowiednią marżę. "Gołym okiem widać, że cena ponad 7 złotych za litr, jest już praktycznie niemożliwa" - podaje portal WRC.pl. Jak podaje Polska Izba Paliw Płynnych, cena benzyny 95 w Polsce spadła przez miesiąc o 36 gr. Teraz trzeba średnio płacić 6,48 zł za litr.

Na początku marca przy dystrybutorach trzeba było średnio zapłacić 6,84 zł za litr tego paliwa. Tymczasem średnia cena oleju napędowego spadła w tym czasie o 0,29 zł – do 7,20 zł za litr.

JAK OSZCZĘDZAĆ PALIWO? Zasady eco drivingu | ESKA XD - Prosto z salonu #45

Rynek ropy

Rośnie jednak cena gazu LPG. Teraz za litr trzeba zapłacić 3,65 zł, a to o 39 groszy więcej niż na początku marca. Analitycy tłumaczą spadki cen benzyny 95 i oleju napędowego przede wszystkim pewną stabilizacją cen na światowych rynkach. Przez to spadły też nieco ceny hurtowe paliw w Polsce.

Sytuacja na giełdach naftowych na świecie chwilowo jest optymistyczna. Trzeba jednak pamiętać o rozważanym przez Unię Europejską scenariuszu wprowadzenia embarga na import surowca i paliw z Rosji, który szybko może zmienić układ sił na rynku ropy.

Sonda
Czy ze względu na drogie paliwo przesiadłeś się do komunikacji miejskiej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze