Zakaz handlu w niedzielę

i

Autor: pl.freepik.com Zakaz handlu w niedzielę

Długi weekend. Jak w sobotę i niedzielę będą otwarte Biedronka, Żabka, Kaufland, Carrefour?

2021-06-06 7:21

Długi weekend trwa w najlepsze. Wiele sklepów z tego powodu zdecydowało się na wydłużenie godzin otwarcia dla klientów. Czy w sobotę i niedzielę zrobimy zakupy w znanych marketach? Zobacz, na jakich zasadach w niedzielę niehandlową otwarte są m.in. Biedronka, Żabka, Kaufland, Carrefour.

Długi weekend trwa. W czwartek, 3 czerwca, zamknięta była większość sklepów. Powodem było święto Bożego Ciała. Dziś sklepy działają tak jak zwykle. Podobnie jutro, 5 czerwca, małe sklepy i duże markety będą otwarte w standardowych godzinach. Zakupów niestety nie zrobimy w najbliższą niedzielę - 6 czerwca. Hipermarkety, supermarkety i inne większe placówki sieciowe tego dnia będą zamknięte. Jest jednak dobra wiadomość dla osób, które nie mają czasu zaopatrzyć się w niezbędne produkty w piątek lub w sobotę. Część sklepów w Polsce jest otwarta przez siedem w dni w tygodniu. Klienci mogą zrobić zakupy w marketach świadczących usługi pocztowe, na stacjach benzynowych oraz gdy za ladą stoi właściciel. Sprawdź, jak w nadchodzący weekend będzie działać Biedronka, Żabka, Kaufland, czy Carrefour.

ZOBACZ: Drożyzna na targu. Drastyczny wzrost cen warzyw i owoców. Mało truskawek i czereśni

Biedronka

W piątek, 4 czerwca, aż 50 placówek Biedronki otworzyło się już chwilę po północy. W sobotę, 5 czerwca, sklepy najpopularniejszej sieci handlowej działają tak jak zawsze, natomiast 6 czerwca, ze względu na niedzielę niehandlową, placówki będą nieczynne. Biedronka z okazji długiego weekendu przygotowała atrakcyjne promocje, o których więcej przeczytasz TUTAJ.

Żabka, Carrefour Express

W sobotę sklepy Żabka oraz Carrefour oraz Carrefour Express będą otwarte. Jeśli chodzi o niedzielę, to decyzję o otwarciu sklepu Żabka podejmą sami franczyzobiorcy. Lokalizację i godziny otwarcia sklepów można również sprawdzić w odpowiednim punkcie lub aplikacji żappka i na stronie www.zabka.pl. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku sklepów Carrefour Express - każdy franczyzobiorca sam decyduje o otwarciu sklepu.

Kaufland

Sklepy sieci Kaufland są czynne w większości od 6.00 do 23.00. Te godziny będą obowiązywać też w trakcie długiego weekendu. W niedzielę 6 czerwca - sklepy będą zamknięte. Co ciekawe, sieć sklepów wprowadza usługi pocztowe w każdej placówce, co oznacza, że zwiększa się liczba marketów, w których można zrobić zakupy w niedzielę z zakazem handlu. Firma nie przedstawiła jeszcze swoich planów w tym zakresie i nie wiadomo, kiedy ruszy usługa.

SPRAWDŹ: Bon turystyczny. Polacy ruszają na wakacje. Jak można skorzystać z bonu?

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze