Syrakuz/Sycylia/Włochy

i

Autor: shutterstock

Wakacje 2022

Drogie wakacje Polaków. Popularny kierunek wyjazdów najdroższy od 50 lat

2022-08-08 9:41

Włoska organizacja obrony praw konsumentów Codacons poinformowała, że ceny tegorocznych wakacji są najwyższe od 50 lat. Loty na trasach międzynarodowych podrożały nawet o ponad 100%, a na krajowych średnio o 33% - odnotowała w niedzielę.

Wakacje we Włoszech 2022

We Włoszech trwa wakacyjny szczyt wyjazdowy. Włoska organizacja obrony praw konsumentów Codacons poinformowała, że nie tylko ceny lotów poszły w górę. Więcej pieniędzy trzeba także przeznaczyć w przypadku, gdy zdecydujemy się na podróż samochodem.

Chcesz zaoszczędzić? Zrezygnuj z samochodu na rzecz kolei

Litr benzyny kosztuje o 12% więcej w stosunku do roku ubiegłego - cena oleju napędowego jest o 22% wyższa. Koszt podróży promem jest wzrósł o 18%. Jedyną tańszą opcją jest podróż koleją, której ceny spadły o ponad 10%.

Inflacja we Włoszech. Droższe hotele i wejścia na plaże

Znaczne podwyżki dotyczą noclegów w hotelach. Ceny są wyższe o ponad jedną piątą niż w 2021 roku.Od 5 do 15% więcej, w zależności od miejsca we Włoszech, trzeba zapłacić za wstęp na plażę i wynajem leżaków oraz parasoli.

Inflacja w kraju wynosi 7,9%.

Sonda
Gdzie spędzasz wakacje 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany