Lody

i

Autor: Couleur / CC0 / pixabay.com

Drożyzna zjada kieszonkowe. Ceny nad morzem zwalają z nóg. Lody za 15 zł!

2021-07-12 15:15

Wakacje nad Bałtykiem są w tym roku droższe niż w latach ubiegłych. Wzrosły ceny obozów czy kolonii, więcej też płacimy za lody, gofry czy zapiekanki. Kieszonkowe, które dzieci dostają na drobne przyjemności nie wystarcza im do końca pobytu. Rok temu ta sama kwota pozwalała jeszcze na zakup pamiątek, a teraz dzieci muszą prosić rodziców o przysłanie pieniędzy

Od początku wakacji piszemy o paragonach grozy, pokazujących ile musimy płacić za jedzenie w nadmorskich miejscowościach. Na słynna rybkę znad morza trzeba wydać duże pieniądze. Drogie są nie tylko obiady, ale lody, gofry, zapiekanki i frytki, czyli przyjemności uwielbiane przez dzieci. Przekonała się o tym 13 - letnia Hania z Warszawy. Dziewczynka pojechała na 10 – dniowy obóz do Pucka, tak samo jak w zeszłym roku. Podobnie dostała od mamy kieszonkowe 200 zł.

Czytaj też: Maliny droższe niż benzyna! Ceny oszalały

Podczas ubiegłorocznego pobytu pieniędzy wystarczyło do końca, a nawet mogła jeszcze kupić pamiątki dla rodziców i dziadków. Teraz Hani pieniądze skończyły się po 6 dniach, a wydawała je tylko na jedzenie i picie. Kupowała to samo co w zeszłym roku i w takich samych ilościach. Lody, gofra czy zapiekankę lub sok do picia. Ceny, które podała nam Hania zwalają z nóg.

Kulka lodów Zielona Budka w Pucku kosztuje 4,5 zł, ale za te najbardziej ulubione przez dzieci: Oreo czy Milka trzeba zapłacić już 5 zł. Porażająca jest cena lodów tajskich, mała porcja – 4 rulony, kosztuje 15 zł!

Paragony grozy nad Bałtykiem. Wakacje w Polsce droższe niż Egipcie czy Turcji

Plastikowy nieduży kubek wyciskanego soku z pomarańczy to koszt 12 zł. Za małą zapiekankę z szynką i serem żółtym zapłacić trzeba 7 zł, a za dużą 14 zł. Drogie są uwielbiane przez dzieci frytki. Belgijskie 9 zł, ale z batatów już 15 zł. Bywa też, że do tego za małą saszetkę ketchupu dodatkowo trzeba zapłacić 3 zł!

Aż trudno uwierzyć, ile kosztuje naleśnik XXL z owocami - aż 15 zł, drogie są też gofry, chyba, ze zjemy suchego za 4, 50 zł. Każda polewa to dodatkowo 2 zł, nutella – 3,50 zł, owoce3,50 - 4 zł , bita śmietana 3,50 zł. Ceny słonych przekąsek też przyprawiają o zawrót głowy– zwykły hot - dog za 10 zł, cheeseburger za 12 zł, a burger ekstra za 26 zł.

E-Polska. Debata: Cyfrowe narzędzia nowoczesnego państwa
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze