samolot

i

Autor: pixabay.com

Dwa ulubione wakacyjne kraje Polaków bez testów i zaświadczeń o szczepieniach

2021-06-22 13:40

Wakacje 2021 przed nami. Niebawem Polacy ruszą na wczasy. W tym roku wielu obywateli naszego kraju zdecyduje się na wypoczynek zagraniczny. Pozwolą na to szczepienia i wyhamowanie pandemii. Jednak koronawirus nie wyparował i cały czas jest ryzyko zakażenia. W związku z tym przed wjazdem do wielu państw czy wejściem do samolotu zmierzającego w określonym kierunku, trzeba zrobić test na COVID-19. Jednak są kraje, które wyników testu nie wymagają. Na tej liście są miejsca, które Polacy chętnie wybierają na wakacyjny wypoczynek.

Wakacje 2021 zaraz się zaczną. Polacy w tym roku coraz chętniej wybraliby się za granicę. Jednak w przypadku wielu destynacji, nie wszyscy mają taką możliwość. Wstęp na pokład samolotu mają tylko osoby z ujemnym testem na COVID-19, osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 lub tak zwani ozdrowieńcy. Pozostali muszą obejść się smakiem. Jednak są kraje, które nie są tak restrykcyjne pod względem pandemicznym i luzują swoje epidemiczne obostrzenia. Bez konieczności robienia testu na koronawirusa można polecieć na Cypr lub do Chorwacji. Bez negatywnego wyniku testu, świadectwa sczepień i konieczności odbycia kwarantanny można wybrać się m.in. do Hiszpanii, Czech, Rumunii, Albanii. Zaś do Portugalii i Grecji bez testów na koronawirusa wjadą dzieci do 12 lat. A może warto rozważyć wylot na Maltę? Osoby wybierające się tam na wakacje 2021, mogą liczyć na częściowy zwrot poniesionych kosztów. Wysokość zwrotu zależy od standardu hotelu, w którym zatrzyma się turysta. W przypadku rezerwacji pobytu w hotelu pięciogwiazdkowym refundacja wyniesie 200 EUR - 100 EUR od Maltańskiej Organizacji Turystycznej i dodatkowe 100 EUR od hotelu. W przypadku pobytu w obiekcie czterogwiazdkowym będzie to łącznie 150 EUR, a w trzygwiazdkowym 100 EUR. Na dodatkowy bonus mogą liczyć osoby, które zarezerwują nocleg na Wyspie Gozo – wówczas wartość zwrotu zostanie zwiększona o 10 procent.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Rola technologii
Sonda
Czy wakacje 2021 roku zamierzasz spędzić za granicą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze