Oferty pracy Warszawa. Kogo szukają? Znamy zarobki

i

Autor: Pixabay

Zarobki na budowie

Dzień Budowlańca. Ile zarabia się na budowie?

2022-09-25 8:45

W niedzielę 25 września obchodzimy Dzień Budowlańca. Z tej okazji warto podać, ile można w tej branży zarobić. Pensje budowlańców rzecz jasna są zróżnicowane i zależą od wykształcenia, doświadczenia i wykonywanych zadań. Okazuje się, że średnia w budowlance to ok. 4 tys. zł. Jednak nie oznacza to, że każdy budowlaniec takie wynagrodzenie otrzymuje. Jest grupa, która otrzymuje 5 tys. zł brutto i więcej.

Ile zarabia budowlaniec w Polsce

Dzień budowlańca obchodzimy 25 września. W 2022 roku dzień ten przypada w niedzielę. Z tej okazji bierzemy pod lupę zarobki pracowników branży budowlanej. Ile można zarobić na budowie w Polsce? Przeciętne zarobki na stanowisku budowlańca to 3 970 zł brutto miesięcznie (24,60 zł brutto na godzinę). Oznacza to, że budowlaniec to stanowisko, na którym można oczekiwać początkowego wynagrodzenia w wysokości 2 820 zł. Najwyższe płace przekraczają  5 tys. zł. Tyle rzecz jasna oficjalne dane. Mamy czasy, w których to dobrych budowlańców ze świecą trzeba szukać. Ekipy budowlane mają grafiki zapełnione na wiele miesięcy. 

Zarobki budowlańców w innych krajach

A ile budowlaniec może zarobić w innych krajach? Okazuje się, że o wiele więcej niż w Polsce. Dla przykładu budowlaniec w Norwegii miesięcznie może zarobić ok. 13 tys. zł. W Niemczech i Wielkiej Brytanii może liczyć na wynagrodzenie rzędu 12 tys. zł. Warto zaznaczyć, że często budowlańcy nie muszą już ponosić kosztów zamieszkania, a nawet wyżywienia, gdyż to zapewniają im zleceniodawcy lub firmy zatrudniające ich.

Forum w Karpaczu 2022: Marlena Maląg
Sonda
Czy planujesz pracować na emeryturze?

Budowlańcy dużo przeklinają? Nie tylko oni!

Dlaczego klniemy? Włącz podcast i sprawdź!

Listen to "Wulgaryzmy, przekleństwa - po co ich używamy? Czy ich cenzura jest potrzebna?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze