Nowoczesny rower e-bike od Romet

i

Autor: Materiały prasowe Nowoczesny rower e-bike od Romet

E-bike Romet: Elektryczny rower to tania i zdrowa podróż, idealna na czasy inflacji

2022-06-05 10:09

E-bike, czyli elektryczny rower powoli staje się flagowym produktem polskiego producenta rowerów Romet. W Polsce jazda samochodem typu van nigdy nie była popularna – tylko 2% pojazdów stanowią auta tego rodzaju. I choć na początku pandemii duża część osób porzuciła tradycyjne podróżowanie samolotem na rzecz kampera albo vana, to rosnące ceny paliw mocno zmieniły trend. Co wybierają Polacy? To właśnie rower jest praktycznym i tanim rozwiązaniem, a dzięki wersji elektrycznej jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Pozwala na przejechanie znacznie więcej kilometrów bez większego wysiłku w dużo szybszym czasie. E-bike jest idealny na każdą okoliczność – rodzinne wakacje, wypad z przyjaciółmi za miasto czy samotne wycieczki. Dlaczego? Sprawdźmy!

Polacy coraz częściej myślą o zakupie e-bike’a

Ze względu na inflację i rosnące ceny paliwa wiele osób żyjących w ten sposób musiało jednak szukać tańszej alternatywy na zwiedzanie Polski. Cena za benzynę, ropę, a nawet gaz rosną w zastraszającym tempie. Osoby z duszą podróżnika zawsze jednak dążyć będą do życia w drodze za wszelką cenę. Co w takim razie jest kolejnym krokiem? Wyniki badania Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego pokazują, że Polacy coraz chętniej wybierają rowery elektryczne. 63% badanych Polaków przyznaje, że e-bike ułatwiają drogę do pracy, zaś 62% jest zdania, iż rowery pomagają w codziennych zakupach. Co więcej, 4 na 10 respondentów przyznało, że rozważa zaopatrzenie się w e-rower dla siebie lub członka rodziny w ciągu najbliższych 6 – 12 miesięcy.

Rower elektryczny jest praktycznym i mądrym rozwiązaniem dla wielu konsumentów. Jest stosunkowo niewielki w porównaniu do samochodu, o wiele tańszy niż auto, a już na pewno mniej kosztuje jego utrzymanie. Bateria na jednym naładowaniu pozwala pokonać do 100 kilometrów, dzięki temu każdy może przejechać zdecydowanie dłuższe dystanse i to bez większego zmęczenia – podkreśla Grzegorz Grzyb, Wiceprezes Zarządu Romet.

W przypadku e-bike’a nie chodzi jednak tylko o ekonomię, choć to bardzo ważny aspekt. Powodem, dla którego coraz więcej użytkowników wybiera rower elektryczny jest przede wszystkim przyjemność z jazdy na dużo wyższym poziomie. Drugą, ważną kwestią jest to, że w zasadzie każda osoba, każda grupa użytkowników może pokonać zdecydowanie więcej kilometrów.

Podróże na rowerze elektrycznym są przede wszystkim ogromną przyjemnością, a świat widziany z perspektywy roweru różni się od tej samochodowej. Nasz kręgosłup, również nam podziękuje. Ponadto, to świetne rozwiązanie dla osób, które dbają o środowisko naturalne.

Pieniądze to nie wszystko. Maciej Szlinder

W wielu europejskich miastach rowery elektryczne stały się alternatywą dla innych środków komunikacji. Odciążając zatłoczone ulice i sprawiając okolicę bardziej dostępną i przyjazną pieszym. W niedalekiej przyszłości elektryczny jednoślad może stać się kluczowym środkiem transportu.

Z elektrykiem: Taniej, łatwiej i szybciej

Podróżowanie na własną rękę jest dla wielu uosobieniem wolności, swobody podróżowania i oszczędności np. na biletach lotniczych. Ostatnie miesiące pokazują jednak, że to za mało. To co jeszcze 2 lata temu dawał „vanlife” było atrakcyjnie, to teraz jest drogie i mało nowoczesne.

Wielu Polaków, nie tylko tych mieszkający w vanach, szuka alternatywnego środka do podróży po kraju i to rozwiązanie przynosi rower elektryczny. Romet jako pierwszy w Polsce rozpoczął produkcję e-bików.

Jako producent posiadamy pełne zaplecze projektowe i technologiczne. Technologia produkcji ram do rowerów elektrycznych, która odbywa się na zautomatyzowanych liniach pozwala zdecydowanie skrócić cały proces powstawania roweru, gwarantuje też pełną kontrolę zarówno nad jakością jak i pełnym procesem produkcyjnym. Tworzymy nasze rowery tu w Polsce w pełnym procesie produkcyjnym - od projektu, przez wydruk ramy 3D, laboratoryjne testy komponentów rowerowych aż po produkcję ram – podkreśla Grzegorz Grzyb, Wiceprezes Zarządu Romet.

Co więcej, Romet zapewnia na swoje ramy dożywotnią gwarancję, co świadczy o najlepszej jakości produktów.

Nowoczesny sposób podróżowania

Rower elektryczny jest idealna alternatywą dla osób, które nie chcą rezygnować z podróży w dobie kryzysu i rosnących cen. Pozwoli on zaoszczędzić wiele gotówki, którą można spożytkować o ciekawiej niż na paliwo dla samochodu. To nie koniec plusów. Wybór roweru to też dbanie o ekologię, zdrowie własnego kręgosłupa, kondycję. Życie z perspektywy siodełka potrafi być tak samo ciekawe jak z perspektywy vana. Kto wie, może za jakiś czas powstanie nowy internetowy trend specjalnie dla zwolenników elektrycznych rowerów.

Sonda
Zakładasz kask na wycieczki rowerowe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany