Elon Musk

i

Autor: AP Elon Musk

Zwolnienia w Tesli

Elon Musk masowo zwalnia pracowników Tesli! Powód? Chcieli założyć związek zawodowy

2023-02-17 10:59

W Tesli Elona Muska zwolniono ponad 30 pracowników z zakładu Buffalo. Jak podaje agencja Associated Press powołując się na centralę związkową Workers United, doszło do tego dzień po tym, jak zapowiedzieli stworzenie związku zawodowego. Amerykańscy związkowcy twierdzą, że do zwolnień doszło w "odwecie za działalność związkową".

Pracownicy wyrzuceni z Tesli bo chcieli założyć związek zawodowy

Związkowcy zarzucili Tesli, że przynajmniej jeden ze zwolnionych pracowników, był członkiem 25-osobowego komitetu organizacyjnego, a kilku z nich miało brać udział w rozmowach w celu założenia związku zawodowego w fabryce w Buffalo. Co więcej do amerykańskiej instytucji zajmującej się prawami pracowniczymi trafiła skarga, w której stwierdzono, że do zwolnień doszło "w odwecie" za działalność związkową". Związkowcy twierdzą, że firma próbuje wystraszyć innych pracowników przed tworzeniem związków zawodowych.

Bloomberg podkreśla, że w USA szkodzenie pracownikom w zakładaniu związków zawodowych jest nielegalne. Jeśli skarga związkowców zostanie pozytywnie rozpatrzona przez US National Labor Relations Board, to zwolnieni pracownicy mogą zostać przywróceni na stanowiska i otrzymać zaległe wypłaty.

Dlaczego pracownicy Tesli chcieli założyć związek zawodowy?

Jak podaje Bloomberg pracownicy skarżyli się na inwigilację w pracy oraz zbyt wysokie normy produktywności, które sprawiały, że pracownicy bali się wyjść do toalety. Wymagano również większych płac i lepszego zabezpieczenia pracy. Warto przypomnieć, że problem ze zwolnieniami był również w innej firmie Elona Muska, czyli w wykupionym przez niego Twitterze.

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Sonda
Czy popierasz plan Elona Muska?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze