Energa jest jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych

i

Autor: Wojciech Strożyk/REPORTER Energa jest jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych

Energa: Wiceprezes Kasicki odchodzi ze spółki. Nie podał przyczyn decyzji

2022-04-19 18:40

"We wtorek Marek Kasicki złożył oświadczenie o rezygnacji z funkcji wiceprezesa zarządu spółki ds. finansowych oraz członkostwa w zarządzie spółki ze skutkiem na koniec 22 kwietnia 2022 roku" - poinformował zarząd spółki Energa. Podano, że oświadczenie zostało złożone bez podania przyczyny rezygnacji.

Marek Kasicki zrezygnował z funkcji wiceprezesa zarządu Energi ds. finansowych – podała spółka w opublikowanym we wtorek raporcie. "We wtorek (19 kwietnia) Marek Kasicki złożył oświadczenie o rezygnacji z funkcji wiceprezesa zarządu spółki ds. Finansowych oraz członkostwa w zarządzie spółki ze skutkiem na koniec 22 kwietnia 2022 roku" - poinformował zarząd spółki Energa. Podano, że oświadczenie zostało złożone bez podania przyczyny rezygnacji.

Czytaj również: Porozumienia z USA ws. atomu. Sasin: "Szansa na tańszą energię w Polsce"

Kasicki, jak czytamy na stronie Energa,  karierę zawodową rozpoczął w 1995 r. – najpierw w Dziale Finansowym Danone Polska Sp. z o.o., a następnie w Departamencie Analiz Przedsiębiorstw w banku Credit du Nord we Francji. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej (1995), Francusko-Polskich Podyplomowych Studiów Bankowości i Finansów (1995), Podyplomowych Studiów Podatkowych (2001),

Energa jest jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Podstawowa działalność obejmuje wytwarzanie, dystrybucję, obrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem. Spółka ma 3,2 mln klientów, a jej akcje od grudnia 2013 r. są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 

Sonda
Czy poradziłbyś sobie miesiąc bez prądu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze