Pepsi

i

Autor: Pixabay

Masowe zwolnienia

Facebook, Twitter, a teraz Pepsi – giganci masowo zwalniają pracowników!

2022-12-11 6:01

Po firmach technologicznych i korporacjach medialnych masowe zwolnienia zawitały również do sektora spożywczego, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Jak donosi "The Wall Street Journal", cięcia mające dotknąć kilkuset pracowników planuje wdrożyć gigant branży napojów i przekąsek - PepsiCo.

Pepsi zaczyna zwalniać

Kierownictwo PepsiCo podjęło decyzję o redukcji etatów w trzech oddziałach firmy znajdujących się w Purchase (stan Nowy Jork), Chicago (Illinois) i Plano (Teksas). "The Wall Street Journal" podał, że cięcia będą dotyczyć menedżerów i pracowników biurowych. Produkcja, przynajmniej na razie, ma nie ucierpieć.

Według źródeł dziennika pracę stracą "setki osób", co jest sygnałem, że korporacyjne zaciskanie pasa zaczęło wykraczać poza branże technologii i mediów. W notatce wysłanej do pracowników władze PepsiCo poinformowały, że zwolnienia mają na celu "uproszczenie struktury organizacyjnej, a w efekcie poprawę wydajności". Wypowiedzenia otrzymają przede wszystkim osoby zatrudnione w dziale napojów, bo segment przekąsek zredukował już liczbę stanowisk w ramach programu dobrowolnych emerytur.

Jak czytamy w "WSJ", pomimo inflacji, która uderza w wiele gospodarstw domowych w USA, popyt na żywność i napoje wciąż jest duży, a PepsiCo zakończyło trzeci kwartał z 9-procentowym wzrostem przychodów. Pogarszająca się sytuacja makroekonomiczna zmusiła jednak giganta do ogłoszenia w październiku planu ograniczenia kosztów. Teraz stało się jasne, co dokładnie zakładał ten plan. Koncern, poza popularnym na całym świecie gazowanym napojem, produkuje też m.in. chipsy Doritos i Lays. Zgodnie z danymi za ubiegły rok przedsiębiorstwo zatrudniało na całym świecie 309 tys. osób, w tym około 129 tys. w USA.

Sonda
Pijesz wodę gazowaną?
Forum w Karpaczu 2022: Piotr Najbuk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze