Gang Fajniaków w Biedronce: Jak odebrać naklejki w kasie samoobsługowej?

i

Autor: YouTube, screen

Gang Fajniaków zadba o drzewo, pod którym mógł wypoczywać Bolesław Chrobry

2020-10-09 17:33

Gang Fajniaków, tak jak poprzednie edycje akcji Biedronki, bije rekordy popularności. Tym razem jednak chodzi nie tylko o zabawę, ale także o zrobienie czegoś dobrego. Dzięki współpracy Biedronki i Stowarzyszenia Czysta Polska, Gang Fajniaków obejmie opieką Dąb Bolko. To najpotężniejszy dąb Lubelszczyzny, zaliczany także do najstarszych drzew w Polsce. Legenda głosi, że to w jego cieniu miał wypoczywać Bolesław Chrobry w trakcie jednej ze swoich wypraw.

Biedronka zaopiekuje się dębem z okazji Dnia Drzewa, czyli międzynarodowej akcji ekologicznej, która obchodzona jest w Polsce 10 października. Celem Dnia Drzewa jest budowa świadomości społeczeństwa na temat troski o przyrodę. Podobne cele przyświecają Biedronce i bohaterom jej Gangu Fajniaków w którego skład wchodzi m.in dąb Dyzio, jarzębina Julka, drzewo Dobromir którzy uczą dzieci o ekologii. Dlatego Fajniaki biorą pod swoją opiekę niemal trzydziestometrowy dąb Bolko, znajdujący się w położonym na Lubelszczyźnie Hniszewie. To tutaj, na skraju rozległej polany, rośnie Bolko – najstarszy dąb szypułkowy w Polsce, który ma ok. 1000 lat.

Zobacz także: Maseczki obowiązkowe. W Lidlu kupisz je za 50 groszy!

Bolko to nie tylko niezwykle ważny punkt na leśnej mapie Polski. To także duma wszystkich okolicznych mieszkańców i cenny pomniki przyrody. Obchodzone corocznie w sierpniu imieniny dębu, zwane Bolkowaniem, przyciągają do gminy Ruda-Huta tysiące osób. Biedronka od lat wspiera lokalne społeczności, dlatego właśnie zdecydowała się na opiekę nad drzewem, które jest tak ważne dla mieszkańców województwa lubelskiego.

Sprawdź też: Koronawirus w Polsce: Dostałeś takiego SMS-a? TO OSZUSTWO!

- Poprzez akcję Gang Fajniaków chcemy pokazać najmłodszym, jak ważna jest troska o przyrodę. Właśnie dlatego z okazji Dnia Drzewa objęliśmy opieką dąb Bolko, który potrzebował pomocy Fajniaków. Wiemy, że jest on dumą mieszkańców Lubelszczyzny, dlatego szczególnie cieszymy się, że po raz kolejny możemy odegrać ważną rolę w życiu lokalnej wspólnoty. Opiekując się tym drzewem, chcemy też przekazać najmłodszym, że drzewa odgrywają niezwykle ważną rolę w ekosystemie i należy o nie dbać. Zachęcamy też wszystkie dzieci, które chcą być Fajniakami, aby same szukały sposobów na dbanie o przyrodę w swojej najbliższej okolicy - mówi Dorota Wrotek-Gut, dyrektor ds. komunikacji marketingowej w sieci Biedronka

Imponujący mural o wolontariacie powstał w Kielcach
Najnowsze