Ceny ekogroszku

i

Autor: gettyimages Ceny ekogroszku ostro idą w górę. Sklepy PGG i Tauron sprzedają ekogroszek też coraz drożej

Gdzie i jak kupić tanio węgiel? Tani ekogroszek w sklepach internetowych

2022-05-26 13:43

Ceny węgla zwalają z nóg. Ten sezon grzewczy będzie dramatyczny. Tona popularnego ekogroszku kosztuje ok. 3 tys. zł, podczas gdy pod koniec ubiegłego roku można było kupić tonę ekogroszku za 1,5 tys. zł. W takiej sytuacji klienci szukają specjalnych promocji i możliwości zakupu węgla po niższej cenie. I byłoby to możliwe w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej lub Taurona. Ale jest pewne "ale". Węgla tam już zabrakło. Przyczyną jest nie tylko niewystarczające wydobycie węgla, ale też i wykupowanie większych partii węgla i ekogroszku przez spekulantów.

Ceny węgla 2022: około 3 tys. zł za tonę

Ceny najpopularniejszego węgla, czyli ekogroszku rosną w oczach. Pod koniec ubiegłego roku tona tego opału kosztowała 1,5 tys. zł. Obecnie tona węgla/ekogroszku kosztuje ok. 3 tys. zł. Takie ceny ekogroszku są w sklepach internetowych i stacjonarnych. I nie ma co się dziwić, że osoby, które korzystają z tego paliwa szukają możliwości zakupu choć po nieco niższej cenie. I co ciekawe, teoretycznie byłoby to możliwe. Na przykład w e-sklepach Taurona czy Polskiej Grupy Górniczej tona ekogroszku kosztuje jedynie około 1 tys. zł (co prawda bez akcyzy i transportu). Tak czy inaczej, wychodzi o wiele taniej. Jest tylko pewne "ale". Zarówno w jednym, jak i w drugim sklepie produkt jest już niedostępny, brak ekogroszku w magazynie. O co tutaj chodzi? Jak czytamy na farmer.pl, produkty PGG i Tauron są niedostępne dla klientów nie tylko z powodu niewystarczające wydobycie węgla, ale też i wykupowanie większych partii węgla i ekogroszku przez spekulantów. Ci mają kupować towar za ok. 1 tys. zł, by za kilka godzin sprzedawać trzykrotnie drożej w innych sklepach czy hurtowniach. Ale okazuje się, że warto podjąć próbę zakupu w sklepach tych dużych spółek.

Jak kupić taniej węgiel? Jest sposób

W internetowym sklepie PGG, pojawia się szansa na dostępność ekogroszku w godz. 18 - 19. Zaś w w sklepie internetowym Taurona sprzedaż ekogroszku odbywa się we wtorki i czwartki, w ograniczonej ilości (do 2 palet z dostawą kurierem i do 4 palet z odbiorem własnym) między godz. 11-12. To właśnie wtedy jest największa szansę na zakup tańszego ekogroszku, ale w ograniczonej ilości.

Pieniądze to nie wszystko – Ardanowski o drożyźnie
Sonda
Dodatek osłonowy to dobry pomysł na walkę z inflacją?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze