apteka leki

i

Autor: Getty Images

Lista leków

GIF posypuje głowę popiołem. Ma poprawić listę brakujących leków w aptekach

2022-12-01 20:26

Główny Inspektorat Farmaceutyczny obiecuje naprawić swoje błędy. Jak dowiedział się reporter RMF FM, GIF jutro wyśle do lekarzy i aptek nową, poprawioną listę brakujących leków. To reakcja na szereg uwag pod adresem poprzednich wykazów. - Informacje o brakujących lekach mają być bardziej szczegółowe - zapewnia reportera RMF FM rzeczniczka Inspektoratu Farmaceutycznego.

Jedna i ta sama lista dla lekarzy i farmaceutów

W praktyce ma to oznaczać informacje nie tylko o tym, że brakuje danego preparatu, lecz konkretne wskazania: jakiej wielkości opakowań i jak dużych dawek leku nie ma w aptekach - podaje RMF FM.

Jak czytamy ma być to "jedna i ta sama lista dla lekarzy i farmaceutów, a nie dwie w różnej formie, jak było ostatnio". RMF FM już w ubiegłym tygodniu informował o tym, że lista GIF o brakujących lekach wprowadza w błąd. Chodziło w niej o to, by lekarze wiedzieli czego brakuje w aptekach i nie przepisywali preparatu, którego nie można zdobyć. 

- Ta lista wprowadza w błąd lekarza i pacjenta, wprowadza chaos - oceniła w rozmowie z RMF FM Agnieszka Szkopańska, kierownik apteki na warszawskim Muranowie. Jak tłumaczy problem polega na tym, że lista dla lekarzy jest niepełna. Znalazły się na niej jedynie nazwy leków - bez rodzaju dawek czy rodzaju podania.  Przez taką list - zdaniem Agnieszki Szkopańskiej - lekarze mogą przestawiać pacjentom terapie na leki, których też nie ma w aptekach. 

Sonda
Czy leki w Polsce są za drogie?
Forum w Karpaczu 2022: Piotr Najbuk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze