Microsoft

i

Autor: Pixabay.com

Gigantyczna transakcja Microsoft. To jedno z największych przejęć w branży rozrywkowej

2022-01-18 16:43

Activision Blizzard oficjalnie stało się częścią Microsoft Gaming. "Dziś nadeszła historyczna chwila. Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, że światowej sławy marki i utalentowani ludzie z Activision Blizzard dołączą do zespołu Xbox" - czytamy na polskim profilu Xboksa na Twitterze. Wartość transakcji to 68,7 mld dol. To największy tego typu zakup w historii gamingowej branży.

Eksperci są zgodni, że to największe jak dotąd przejęcie w branży gier wideo. Activision Blizzard to światowy gigant. W swoim portfolio ma takie hity jak Call of Duty, Warcraft, Candy Crush, Tony Hawk, Diablo, Overwatch, Spyro, Hearthstone, Guitar Hero, Crash Bandicoot czy StarCraft. Moment przejęcia nie wydaje się przypadkowy.

Activision Blizzard mierzy się w tym momencie z ogromnymi problemami zarówno prawnymi, jak i wizerunkowymi. W firmie dochodziło do dyskryminacji, a nawet molestowania seksualnego. Z pracą w studiu pożegnało się już wielu pracowników, którzy byli w ten proceder zamieszani.

Cyberpunk 2077: najbardziej szokujące momenty gry

W komunikacie Microsoft wyjaśnił również, że po oficjalnym zakończeniu transakcji firma Activision Blizzard będzie znajdowała się pod okiem Phila Spencera, który zostanie prezesem Microsoft Gaming.

Microsoft umieści też w usłudze Xbox Game Pass i PC Game Pass gry Activision Blizzard.

Sonda
Obejrzysz drugi sezon Wiedźmina?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany