Rewolucja w 500 plus. Rodzice wkrótce stracą pieniądze! Co zrobić, aby nie przepadło 500 plus

2022-01-18 13:17
Pobierasz 500 plus? Musisz pamiętać O TYM TERMINIE! Inaczej nie zachowasz ciągłości wypłat
Autor: pexels.com ZUS odrzuca wnioski o 500 plus

Od 1 lutego 2022 roku rusza nabór wniosków na nowy okres w programie „Rodzina 500 plus”. Elektroniczne kwity musi złożyć każdy, kto chce dostać 500 zł na dziecko. Muszą to zrobić zarówno osoby, które już pobierają świadczenie, jak i te, które chciałyby dopiero zacząć je pobierać. Bez wniosku złożonego on-line pieniądze nie będą wypłacane. Jak i gdzie złożyć wniosek o 500 plus na dziecko. W tym roku obsługę programu przejmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

500 plus wnioski 2022

W programie „Rodzina 500 plus” następują zmiany. Od 1 lutego rusza nabór wniosków o 500 plus na dziecko na nowy okres świadczeniowy: od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. Osoby, które chcą pobierać pieniądze na dziecko w tym okresie, muszą złożyć odpowiednie wnioski. Im wcześniej to zrobią, tym lepiej.

- Wiemy, jak ważne dla polskich rodzin jest świadczenie z programu „Rodzina 500”, dlatego – chcąc zapewnić wszystkim ciągłość wypłat – zachęcamy, aby wniosek złożyć w terminie do 30 kwietnia 2022 r. Wtedy pieniądze zostaną wypłacone do końca czerwca 2022 r. – powiedziała Marlena Maląg.

To bardzo ważne, bo złożenie wniosku później może skutkować późniejszą wypłatą  choć rzecz jasna z wyrównaniem, a złożenie go po 30 czerwca 2022 r. sprawi, że pieniądze będą przyznane dopiero od miesiąca złożenia wniosku, np. składając wniosek 1 lipca, pieniądze dostaje się za lipiec, te za czerwiec w takiej sytuacji przepadają.

Wnioski składa się przez internet za pośrednictwem portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub przez bankowość elektroniczną.

Ale Uwaga! Wniosek za pośrednictwem portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej będą mogli złożyć wyłącznie rodzice mający numer PESEL. Rodzice składają wnioski na przeznaczonym dla nich formularzu SW-R. Rodzice lub opiekunowie niemający numeru PESEL powinni złożyć odpowiedni wniosek przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Jeżeli wniosek zostanie złożony przez bankowość elektroniczną albo portal Emp@tia, a wnioskodawca nie ma profilu na PUE ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych założy taki profil na podstawie danych z wniosku. Na PUE ZUS będzie można znaleźć wszystkie informacje na temat złożonego wniosku i jego obsługi

Tańczące z promocjami 11.01.2022
Sonda
Czy 500 plus powinno być waloryzowane?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze