Pobierasz 500 plus? Musisz pamiętać O TYM TERMINIE! Inaczej nie zachowasz ciągłości wypłat

i

Autor: pexels.com ZUS odrzuca wnioski o 500 plus

Rewolucja w 500 plus. Rodzice wkrótce stracą pieniądze! Co zrobić, aby nie przepadło 500 plus

2022-01-18 13:17

Od 1 lutego 2022 roku rusza nabór wniosków na nowy okres w programie „Rodzina 500 plus”. Elektroniczne kwity musi złożyć każdy, kto chce dostać 500 zł na dziecko. Muszą to zrobić zarówno osoby, które już pobierają świadczenie, jak i te, które chciałyby dopiero zacząć je pobierać. Bez wniosku złożonego on-line pieniądze nie będą wypłacane. Jak i gdzie złożyć wniosek o 500 plus na dziecko. W tym roku obsługę programu przejmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

500 plus wnioski 2022

W programie „Rodzina 500 plus” następują zmiany. Od 1 lutego rusza nabór wniosków o 500 plus na dziecko na nowy okres świadczeniowy: od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. Osoby, które chcą pobierać pieniądze na dziecko w tym okresie, muszą złożyć odpowiednie wnioski. Im wcześniej to zrobią, tym lepiej.

- Wiemy, jak ważne dla polskich rodzin jest świadczenie z programu „Rodzina 500”, dlatego – chcąc zapewnić wszystkim ciągłość wypłat – zachęcamy, aby wniosek złożyć w terminie do 30 kwietnia 2022 r. Wtedy pieniądze zostaną wypłacone do końca czerwca 2022 r. – powiedziała Marlena Maląg.

To bardzo ważne, bo złożenie wniosku później może skutkować późniejszą wypłatą  choć rzecz jasna z wyrównaniem, a złożenie go po 30 czerwca 2022 r. sprawi, że pieniądze będą przyznane dopiero od miesiąca złożenia wniosku, np. składając wniosek 1 lipca, pieniądze dostaje się za lipiec, te za czerwiec w takiej sytuacji przepadają.

Wnioski składa się przez internet za pośrednictwem portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub przez bankowość elektroniczną.

Ale Uwaga! Wniosek za pośrednictwem portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej będą mogli złożyć wyłącznie rodzice mający numer PESEL. Rodzice składają wnioski na przeznaczonym dla nich formularzu SW-R. Rodzice lub opiekunowie niemający numeru PESEL powinni złożyć odpowiedni wniosek przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Jeżeli wniosek zostanie złożony przez bankowość elektroniczną albo portal Emp@tia, a wnioskodawca nie ma profilu na PUE ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych założy taki profil na podstawie danych z wniosku. Na PUE ZUS będzie można znaleźć wszystkie informacje na temat złożonego wniosku i jego obsługi

Tańczące z promocjami 11.01.2022
Sonda
Czy 500 plus powinno być waloryzowane?
Najnowsze