garaż wielostanowiskowy

i

Autor: gettyimages Optymalne zagospodarowanie terenów inwestycyjnych pod zabudowę, np. mieszkaniową, towarzyszy budowa garaży wielostanowiskowych, często zamkniętych i zagłębionych pod ziemią

Szalejąca drożyzna

Gigantyczne stawki za... garaż! Szokujące ceny

2023-02-27 15:57

Jeśli do mieszkania zamierzasz dokupić garaż, to szykuj się, że zapłacisz porównywalną cenę za metr kwadratowy! Jak wskazuje portal, nawet za dzierżawiony garaż w kiepskim stanie trzeba zapłacić 20 tys. zł!

Olbrzymie ceny za garaże

Już na początku miesiąca portal 24kato.pl informował, że za niektóre garaże trzeba zapłacić nawet ponad 100 tys. zł. Jak podawał serwis kato24.pl, na osiedlu Bażantowo w Katowicach za garaż trzeba było zapłacić 35 tys. zł, na Dębowych Tarasach 35 tys. zł, a na osiedlu Tysiąclecia 34 tys. zł. W ogłoszeniu na portalu otodom.pl garaż betonowy o powierzchni 14 metrów kwadratowych kosztował na początku miesiąca aż 90 tys. zł, czyli aż 6429 zł za metr kwadratowy. Na katowickim Dębie za garaż na dwa auta, na zamkniętej posesji zapłacimy aż 120 tys. zł!

Równie drogie są tzw. blaszaki. Na początku lutego tego typu najtańszy garaż w Katowicach kosztował 16 tys. zł. Jak wskazuje portal wyborcza.biz. obecnie nawet za dzierżawiony garaż w nienajlepszym stanie trzeba zapłacić 20 tys. zł, bez pewności, czy po kilku latach miasto dzierżawę przedłuży. 

Dalej wyborcza.biz wskazuje na inne oferty z sieci: stary garaż 17-metrowy garaż w Lęborku kosztuje 75 tys. zł, a w Chorzowie za garaż tej samej wielkości w podobnym stanie zapłacić trzeba 80 tys. zł. A są i oferty sięgające 100 tys. zł. Jeśli chce się mieć kryte miejsce postojowe, trudno znaleźć coś w cenie poniżej 50 tys. zł. Rosną też ceny za najem. Nawet w małych miastach sięgają 400 zł miesięcznie.

Sonda
Gdzie parkujesz samochód?
Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda
Najnowsze