Blokowisko: Kraj mniejszy niż Radom ma złoto w Tokio! Polska wciąż czeka

i

Autor: yarecki/cc0/Pixabay.com Blokowisko: Kraj mniejszy niż Radom ma złoto w Tokio! Polska wciąż czeka

Ujawniamy kwoty

Gigantyczny wzrost czynszu za kawalerkę. "Podwyżka jest aż trzycyfrowa"

2023-09-01 9:22

47-letni Łukasz, który mieszka w niewielkiej kawalerce, właśnie dowiedział się, że jego czynsz znacząco wzrośnie. Mieszkaniec Łodzi do tej pory płacił za swoje mieszkanie 604,01 zł miesięcznie. Jednak od września będzie zmuszony wydać aż 720,72 zł na czynsz. To podwyżka, której skala przyprawiła go o szok - czytamy w dzienniku "Fakt".

Ogromny wzrost czynszu za kawalerkę

"Jestem wściekły. Wszystko wokół drożeje, a moja pensja stoi w miejscu od lat. Nie zdziwię się, jeśli za rok będę płacił czterocyfrowy czynsz za tę niewielką kawalerkę i zastanawiał się, czy stać mnie na jedzenie czy opłaty" - wyznał 47-latek dziennikowi "Fakt".

Dziennik informuje, że jeszcze w sierpniu 2022 roku Łukasz płacił 546,95 zł za swoje mieszkanie, co oznacza, że w ciągu zaledwie roku jego czynsz wzrósł o prawie 200 zł. W 2019 roku opłaty za jego kawalerkę wynosiły tylko 471,74 zł.

Spółdzielnia, zarządzająca budynkiem, tłumaczyła podwyżkę "zmianą taryfy przez właściciela elektrociepłowni oraz koniecznością urealnienia dotychczasowych kosztów". Na początku roku 2023 w całej Polsce doszło do drastycznych podwyżek opłat za ogrzewanie, które w niektórych miastach sięgnęły ponad 100 proc. Rząd szybko zareagował wprowadzając pilną ustawę, która miała ograniczyć te wzrosty cen. Niestety, to wsparcie jest obowiązujące tylko do końca tego roku, a nie ma pewności, czy zostanie przedłużone.

Jeśli mieszkańcy wspólnot i spółdzielni nie otrzymają wsparcia w przyszłym roku, sytuacja może powtórzyć się, a ludzie będą musieli zmierzyć się ponownie z trudnościami związanymi z drastycznym wzrostem kosztów utrzymania swoich mieszkań.

QUIZ PRL: Dokąd i jak Polacy uciekali z PRL?

Pytanie 1 z 10
Jeśli ktoś zostawał na Zachodzie np. nie wracając z zagranicznej wycieczki, MO mówiło, że jest:
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Najnowsze