Krzysztof Cugowski

i

Autor: AKPA

Głodowa emerytura Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Za te pieniądze nie da się przeżyć!

2021-03-16 12:24

Krzysztof Cugowski, wokalista legendarnej „Budki Suflera” ma skandalicznie niską emeryturę. Choć na polskiej scenie muzycznej obecny jest od pół wieku, a jego przeboje znają wszyscy, gwiazdor nie może liczyć na wielkie pieniądze z ZUS. Kwota świadczenia emerytalnego, którą wyliczył Cugowskiemu Zakład Ubezpieczeń Społecznych to niewiele ponad 1000 zł miesięcznie. Za takie pieniądze nie da się przeżyć miesiąca. Gwiazda Budki Suflera Krzysztof Cugowski nie żali się jednak na swój los, bo -jak sam przyznał - przez dwie dekady swojej estradowej działalności odprowadzał do ZUS preferencyjne stawki.

Koncerty, tłumy fanów, prawdziwe hity- tak przez 50 lat działalności artystycznej wyglądało życie Krzysztofa Cugowskiego, legendarnego wokalisty „Budki Suflera”. Zderzenie się z kwotą przyznanej przez ZUS emerytury musiało mocno zaskoczyć artystę. Kilka lat temu jego emerytura wynosiła 570 zł miesięcznie, a Krzysztof Cugowski, mówiąc o niej, otwarcie przyznawał się do tego, że 40 lat korzystał z możliwości odprowadzania do ZUS preferencyjnych stawek w niewiarygodnej wysokości 14 gr rocznie. Przez lata świadczenie Cugowskiego wzrosło do 882 zł. Potem przez wprowadzenie emerytury minimalnej do 1000 zł. Wtedy wokalista w tygodniku „Na żywo” sam przyznał, że jego emerytura uległa podwyższeniu. - Dostaję tysiąc złotych z kawałkiem . Mam oszczędności, nie jestem kompletnym szaleńcem. Dzieci na pewno nie będą mnie utrzymywać – mówił tygodnikowi. Oszczędności jednak mają to do siebie, że topnieją. A koronawirus znacząco pogorszył sytuację artystów. W dobie pandemii możliwości grania koncertów w klubach, czy w plenerze zniknęły i nie wiadomo, kiedy znów staną się możliwe. Kryzysową sytuację w dobie pandemii Krzysztof Cugowski skomentował gorzkimi słowami „Owszem rok, dwa bez grania przeżyję, ale co będzie dalej?”.

Nędzna emerytura i wielki majątek Sławomira Świerzyńskiego z Bayer Full

Sonda
Czy uważasz, że gwiazdy na emeryturze powinny otrzymywać świadczenie tak, jakby lata pracy na scenie, koncerty, filmy, były umową o pracę?

Krzysztof Cugowski i jego głodowa emerytura wpisuje się w schemat niskich świadczeń emerytalnych, które otrzymują polscy artyści. Pisaliśmy już o wynoszącej nieco ponad 1000 zł emeryturze Alicji Majewskiej, skandalicznym świadczeniu emerytalnym Maryli Rodowicz w kwocie ok. 1600 zł i aktora Karola Strasburgera.

Alicja Majewska z "The Voice Senior" z SZOKUJĄCĄ emeryturą

Do niskich świadczeń gwiazd odniosła się nawet prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska rozwiewając wątpliwości co do tego, że niskie emerytury to wynik przez lata odkładanych składek w ZUS a artyści, jako przedstawiciele wolnych zawodów, często wykonywali pracę w oparciu o umowy o dzieło od których składki ZUS nie były odprowadzane.

Krzysztof Cugowski kończy 70 lat: Wódkę piję nie tak często jakbym chciał
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze